עולם מופלא: טכנולוגיה חדשה לתיעוד רצוף של התפתחות העובר - 0404
עולם מופלא: טכנולוגיה חדשה לתיעוד רצוף של התפתחות העובר מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה

עולם מופלא: טכנולוגיה חדשה לתיעוד רצוף של התפתחות העובר

ביחידת הIVF שבאגף לאם ולילוד ,במרכז הרפואי פדה- פוריה רכשו לאחרונה מכשיר חדשני ויקר ,האמבריוסקופ-  Time lapse. מדובר בטכנולוגיה חדשה בה עושים שימוש במעבדה, אשר מאפשרת לצלם את התפתחות העוברים בצורה רציפה, כך שלאמבריולוג מתקבלת אינפורמציה רציפה ושוטפת על התפתחות העוברים לאחר פעולת ההפריה. פרופ' ג'וני יונס, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית, מסביר, "בעבר פעם או פעמיים ביום האמבריולוג היה מוציא את העוברים מהאינקובטור שם תחת מיקרוסקופ, בודק ומחזיר לאינקובטור. המשמעות היא שלא היתה תמונה רציפה, כמו כן, יש סיכון לעובר כשמוציאים אותו מהאינקובטור – הטמפרטורה והתנאים הסביבתיים משתנים. הטכנולוגיה החדשה הרבה יותר טובה לעובר , והיתרון הגדול – כשיש יותר מידע ומידע רציף יש לנו אפשרות לעשות בחירה נכונה יותר של העובר עם הסיכויים הכי טובים לשרוד. אנו מעריכים  שהתוצאות יבואו לידי ביטוי בעלייה בשיעור ההריונות שנשיג".

פרופ' יונס מציין עוד שהמכשיר החדש ישמש גם כלי להוראה והדרכה של סטודנטים ורופאים וגם כלי מחקרי "נוכל באמצעות התיעוד הממושך והרצוף לפתח פרמטרים חדשים שבעזרתם ניתן יהיה לחזות מי העובר שיתפתח להריון".

אורית רדין, מנהלת מעבדת הIVF מוסיפה, "זו הטכנולוגיה הכי חדשה ומתקדמת. אני ממש רואה את הביצית אחרי הזרקת הזרע ואת התפתחות ההפריה והעובר . המכשיר החדש הוא למעשה אינקובטור חכם עם ציוד אופטי מתקדם שנותן לנו תיעוד רצוף של הביצית למשך שישה ימים. כך האמבריולוג יכול לצפות במעין סרטון ולעקוב אחר התפתחות העוברים. ויתרון נוסף, אני לא משנה לעובר את התנאים כי אני לא צריכה להוציא אותו מהאינקובטור. זה כמו רחם מבוקר, זה פשוט עולם מופלא!".

פרופ' משה בן-עמי, מנהל האגף לאם ולילוד מציין כי "המכשיר החדשני משדרג  את יחידת ה-IVF לרמה של היחידות המובילות בארץ , וזאת כמובן בשילוב עם צוות מקצועי מהשורה הראשונה הכולל שלושה  פרופסורים , אמבריולוגים מנוסים ואחיות מקצועיות ומסורות".

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]