בלינאדו מצטרפים למחקר מחלת הסרטן בלבלב - 0404
בלינאדו מצטרפים למחקר מחלת הסרטן בלבלב דוברות בית חולים לניאדו

בלינאדו מצטרפים למחקר מחלת הסרטן בלבלב

המכון האונקולגי בלניאדו מצטרף למרכזים רפואיים רבים בארץ ובעולם, במחקר אפקטיביות תרופת CPI-613 על מחלת הסרטן בלבלב גרורתי. המחקר ייערך בשילוב עם תרופות כימותרפיות, על חולים הסובלים מסרטן לבלב גרורתי.

מנתוני משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן עולה כי מדי שנה מתגלים בישראל כ-900 חולים חדשים עם סרטן הלבלב והוא נחשב כאחד מסוגי הסרטן הקטלניים ביותר, הן אצל גברים והן אצל נשים. 75% מחולי סרטן הלבלב היינם מעל גיל 65. המחקר הקליני, שביצועו התחיל לאחרונה במכון האונקולוגי בלניאדו, אושר לביצוע ע"י הגורמים המוסמכים לכך ב-FDA וכן ע"י הגורמים המוסמכים במשרד הבריאות, המחקר מופיע גם במאגר הניסויים הקליניים הבינלאומי.

בשלב הראשון של המחקר, שהתקיים בצפון קרוליינה בארה"ב קיבלו 20 מטופלים הסובלים מסרטן לבלב גרורתי את תרופת המחקר יחד עם כימותרפיה מקובלת ונרשמו תוצאות חיוביות. לאור זאת, אישר ה-FDA להתקדם לשלב הבא במחקר (פאזה 3). בשלב המתקדם במחקר יחולקו החולים באופן רנדומלי לשתי קבוצות : 50% מהחולים יקבלו את התרופה החדשה יחד עם תרופה כימותרפית הנקראת FOLFIRINOX , ו-50% מהחולים יקבלו אך ורק את התרופה הכימותרפית ללא התרופה החדשה, על מנת לבדוק את איכות התוצאות שהתקבלו. השלב במחקר יימשך על פני שלוש שנים ויסתיים בשנת 2022.

ד"ר ניל פרידמן, מנהל המכון האונקולוגי: "לאחר שקיבלנו את כל האישורים הנדרשים לביצוע המחקר במדינת ישראל על ידי הגורמים המוסמכים, אנו יוצאים לדרך. סרטן הלבלב הגרורתי היינו מחלה קשה מאד וכל התקדמות באיתור מענה קליני היינה חשובה ובעלת השפעה דרמטית".

מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו: "המחקר הקליני הינו חלק אינטגרלי מהפעילות שלנו, אנו עוסקים בכך מדי יום, במחקרים קליניים מגוונים. ביצוע המחקר במכון האונקולגי בלניאדו הינו בעל ערך משמעותי עבור הצוות והמטופלים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]