ניקיון דירה חדשה - 0404
ניקיון דירה חדשה pixabay

ניקיון דירה חדשה

ניקיון דירה חדשה הוא במרבית המקרים הפעולה הראשונה שיש לבצע הוא ניקיון דירה לפני מעבר אליה ולפני שנכנסים עם הרהיטים והתכולה.. ניקיון כאמור מאפשר לדיירים החדשים להיכנס לדירה שהמראה שלה אסתטי ואין חשש שמא מסתתרים בה כל מיני סוגים של לכלוך וזוהמה שנשארו מחומרי שיפוץ ובנייה. או אפילו מהפועלים שהשאירו את השירותים מצחינים ומלוכלכים. אז מדוע חשוב להשקיע זמן ומשאבים בביצוע ניקיון דירה החדשה? מה כוללת פעולות הניקיון ההכרחיות שצריך לבצע? האם כדאי לבצע את עבודת הניקיון באופן עצמאי או באמצעות חברת ניקיון מקצועית בנושא הפוליש והניקיון? כל התשובות בהמשך המאמר.

ניקיון דירה חדשה לפני מעבר

כאשר נכנסים למקום חדש, חשוב לדאוג  שהניקוי יתבצע לפני הכנסת הריהוט מכמה סיבות, הראשון הוא לשמור על הריהוט. ניקיון דירה חדשה דורש שימוש במים ובחומרי ניקוי אגרסיבים, מה שעלול לפגוע בריהוט, ולהפריע למהלך הניקוי. שנית ניקוי דירה שהחפצים והריהוט נמצאים בה, מייקרת מאד את ביצוע השירות במאות שקלים, אם כך ניקיון דירה חדשה לפני מעבר הוא הדבר נכון במיוחד אם אנו רוצים שהניקוי יתבצע בכל פינה ופינה. אז למה חברת ניקיון ופוליש? אנו צריכים לזכור שאין אנו באים לדירה שרכשנו במטרה לשהות בה זמן קצר ולכן, גם ניקוי הרצפה בעזרת מכונות קרצוף ופוליש לרצפה הוא הכרחי מן הסתם. כשמגיעים לבית חדש כשהכוונה לשהות בו לאורך שנים, אנו רוצים לא רק מראה נקי, אלא גם רצפה בוהקת המבליטה את יופי הבית. הניסיון מלמד שבמרבית המקרים בית חדש שנמסר מכיל לכלוך וזוהמה בכמויות גדולות כל כך, שמיותר לנסותו להתחיל לחשוב לנקות לבד, או אפילו להיעזר בעוזרת ניקיון, זה לעולם לא יהיה אותו דבר. ניקיון דירה חדשה או בית חדש זה לא רק העובדים המקצועיים, זה גם כן כלים המתאימים לביצוע עבודת הניקוי כמו, שפכטלים מיוחדים, מגבי חלונות מקצועיים, מברשות מסוגים שונים, וכמובן מכשור מכני.

ניקיון דירה ישנה לפני מעבר

בדירות ישנות שהיו בהן דיירים קודמים, מדובר בזוהמה מצטברת של שנים בחללי מסתור תחתיים ועיליים (בוידעם) ובמקומות נוספים. שאריות מזון, שאריות של חומרי ניקוי, צבעים וכל מיני חומרים שנעזבו ונשכחו. בחלק מהמקרים מדובר בחומרים שאין בהם סכנה. בחלק אחר מדובר בחממה לחיידקים, שחשוב לנקות ולהעלים לפני שהמקקים והנמלים ישרצו או גרוע יותר, עכברים וחולדות. בעזרת חברת ניקיון דירה לפני מעבר בפעולת הניקיון היסודית שלה, נמנע את ההדברה הכימית שמזהמת את האוויר וממש לא בריא לנשום אותה ולהיות בקרבתה

מה כולל ניקיון דירה חדשה וישנה

ניקיון דירה חדשה כולל כמה רמות של ניקוי. בתחילה יש לבצע ניקיון יסודי והסרה של לכלוך וזוהמה שהצטברו במהלך הבנייה. חשוב להשתמש בחומרי ניקוי שיסירו את הלכלוך מצד אחד, אבל לא יהיו מסוכנים לדיירים הנכנסים לבית מצד שני. חשוב לקרצף  היטב את המרצפות בעזרת מכונת פוליש, לנקות את החלונות והדלתות אחרי השימוש בחומרי ניקוי חזקים. בהמשך, יש לפנות לסנטריה של הניקיון, להסיר כתמים מהחדרים הרטובים כמו חיפוי קירות, אמבטיות ומקלחונים, אסלות וכיורים וכיו"ב. כאשר הבית נצבע לפני הכניסה נותרים כתמים על הרצפות שחשוב מאד לנקות אותם לפני הכניסה לבית. בחלק מהמקרים ובעיקר אם מדובר בדירה ישנה שהמרצפות בה ישנות, מומלץ מאד לחדש את הרובה בין האריחים במיוחד אם הרצפה עשויה מחרסינה או גרניט פורצלן.. שבדרך כלל נמצאים בחדר האמבטיה, בשירותים ובמטבח. בנוסף לחידוש הרובה כדאי לבצע פוליש, להסרת שכבת הלכלוך העליונה ולהבהרת המרצפות. ניקיון דירה לפני מעבר אליה היא הזדמנות מצוינת פוליש וחידוש רצפות.. הסרת כתמים כוללת ניקיון יסודי של המסגרות לחלונות ולדלתות וכן ניקוי יסודי של ארונות הבית.

ניקוי עצמי או חברת ניקיון

לכאורה, ניקוי יסודי של הבית באופן עצמאי הוא החלטה טובה. עם זאת, מי שהחליט לנקות בעצמו עלול להיווכח מהר מאד שיש כתמים שממש קשה להסיר. הסרת הכתמים דורשת מאמץ ממושך, יחד עם רכישת חומרי ניקוי יקרים. בחומרים מהסוג הזה יתבצע בדרך כלל שימוש חד פעמי ומה שנשאר אחרי הניקוי ייזרק, בדרך כלל, לאשפה. הזמן הארוך המוקדש לניקיון, יחד עם העלויות הגבוהות של חומרי הניקוי המיוחדים, עלולים לשקף בסיכומו של עניין עלויות גבוהות באופן משמעותי מהעלויות של ביצוע ניקיון באמצעות חברת ניקיון המעסיקה בעלי מקצוע. בחישוב עלות מול תועלת, החיסכון בזמן יחד עם החיסכון בהוצאות בגין רכישת חומרים וכלי ניקוי לשימוש חד פעמי עלולות להיות גבוהות מאד. זאת, עוד בטרם הזכרנו את העובדה שעבודת ניקיון בלתי מקצועית מסתיימת בדרך כלל בכתמים ובלכלוך שלא הוסרו. אם יש לך עניין בביצוע ניקיון דירה חדשה בצורה יסודית, המאמר הזה ניתב בדיוק עבורך. כדאי ליצור קשר כעת ואנו נחזור אליך בהקדם להמשך הטיפול וביצוע הניקיון היסודי בדירה החדשה שלך.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]