מתעניינים במכינה ללימודי רפואה בחו"ל? תל אביב מדיקל קולג' מסבירה - אלה הדברים שחשוב לבדוק - 0404
מתעניינים במכינה ללימודי רפואה בחו ADOBE STOCK

מתעניינים במכינה ללימודי רפואה בחו"ל? תל אביב מדיקל קולג' מסבירה – אלה הדברים שחשוב לבדוק

לימודי רפואה בחו"ל הפכו לאופציה מועדפת על ישראלים רבים, שעבורם זו אולי האפשרות היחידה ללמוד באוניברסיטה איכותית ולקבל את התואר ברפואה.

הרופאים שהצליחו להתקבל ללימודי רפואה בישראל, יכולים להעיד על הקשיים הרבים העומדים בפני הצעירים המבקשים להתקבל ללימודים, אשר באים לידי ביטוי בתנאי קבלה מאוד מחמירים, עד כמעט בלתי אפשריים עבור המועמד, לרבות הציונים הגבוהים הנדרשים במבחן הפסיכומטרי ובתעודת הבגרות.

לדוגמה – ציון ממוצע הבגרות הנדרש הוא לפחות – 109, וציון הפסיכומטרי המינימלי שתידרשו להציג יעמוד על לא פחות מ- 730. מעטים מאוד יכולים לעמוד בתנאים האלה, מה שמשאיר אלטרנטיבה ריאלית אחת לכל יתר המועמדים הראויים והנחושים בדעתם להגיע ללימודי רפואה באוניברסיטה איכותית –

 לימודי רפואה בחו"ל.

הדרישות ללימודי רפואה בחו"ל כוללות ממוצע בגרות גבוה, בתוכו מקצוע מתחום המדעים, הצלחה במבחן כניסה לאוניברסיטה, המורכב ברובו משאלות מתחום המדעים, וידיעה מספקת של השפה האנגלית.

דרישות הקבלה לאוניברסיטאות לרפואה בחו"ל הן אמנם גבוהות, אך בהשוואה לדרישות  המחמירות בישראל הן מעט נמוכות יותר. מבלי לוותר על רמת הלימודים הגבוהה, הן מאפשרות לסטודנטים רבים להגשים את החלום וללמוד לתואר ברפואה. 

ההבדל היחסי הזה בין דרישות הקבלה הוא הגורם לצעירים רבים מישראל לנסות להתקבל ללימודי הרפואה מעבר לים, בעיקר במדינות אירופה.

מה מאפיין את לימודי הרפואה בחו"ל?

לימודי רפואה בחו"ל כרוכים באתגרים לא פשוטים. מעבר למדינה אחרת דורש מהסטודנטים יכולת הסתגלות גבוהה לשינויים קיצוניים ומאתגר את יכולת ההתמדה שלהם.

כחלק מהכנת הסטודנטים למבחני הקבלה לאוניברסיטאות, המכינה ללימודי רפואה בחו"ל מסייעת לסטודנטים גם להתכונן להתמודדות עם האתגרים האלה באופן אופטימלי ואפילו ללמוד להנות מהחוויה של לימודים בסביבה זרה.

אוניברסיטאות בכל רחבי אירופה פיתחו לאורך השנים תכניות ללימודי רפואה באנגלית ופתחו את שעריהן לסטודנטים מרחבי העולם, שמסיבות כאלה ואחרות – בחרו ללמוד בארץ זרה. אוניברסיטאות אלה מתאפיינות ברמת לימודים גבוהה, מוניטין וותק ואפשר למצוא אותן במדינות כמו איטליה, הונגריה, פולין, ליטא והונגריה.

כמו ברוב ארצות אירופה, גם בהונגריה יש מבחר של אוניברסיטאות, הפזורות ברחבי המדינה, כאשר אולי המפורסמת ביניהן היא האוניברסיטה ללימודי רפואה בבודפשט, על שם סמלוויס.

האוניברסיטה הותיקה והמוערכת פועלת משנת 1769 והיא גם בין האוניברסיטאות הוותיקות באירופה, שהפעילו תכנית ללימודי רפואה באנגלית – החל משנת 1989. כיום, כל סטודנט שלישי באוניברסיטה הוא סטודנט זר, והתלמידים הזרים מגיעים מ-70 מדינות שונות בעולם.

התעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, ביניהן ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

בודפשט היא בירת הונגריה – מרכז חיי התרבות, המסחר, הפוליטיקה והתיירות של המדינה.

יש בה שפע של מרכזי קניות, מוזיאונים ופארקים וגם של מופעי מוזיקה גדולים.

כל אלה הופכים את בודפשט לעיר אטרקטיבית, מלאת חיים ותוססת ובהתאמה – עלויות הלימודים והמחיה בעיר, הן מהגבוהות באירופה: שכר הלימוד הוא 9,100 דולר לסמסטר, הוצאות ממוצעות על מגורים: 1000-500 יורו בחודש, הוצאות ממוצעות על מחיה: 1500 יורו בחודש. תנאי הקבלה לאוניברסיטת בודפשט כוללים בגרות מלאה ובנוסף – בחינת כניסה המורכבת משאלות בחירה בביולוגיה, כימיה ואנגלית, לאחריה בחינה בעל פה, בעיקר בנושאים: בביולוגיה, כימיה ואנגלית, ולבסוף ראיון אישי.

איפה נכנסת לתמונה המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של "תל אביב מדיקל קולג'"?

כדי להתקבל ללימודי רפואה בחו”ל יש לעבור בחינת כניסה לא פשוטה, שההצלחה בה היא קריטית. חלק מהמועמדים בוחרים ללמוד לבחינה באופן עצמאי, תוך שהם מהמרים על הנושאים הנלמדים ועל היקף החומר, שעשוי להופיע בבחינה, אך עוד ועוד סטודנטים מבינים, שכדאי לקבל הכנה מקצועית על ידי מוסדות קדם אקדמיים מקצועיים, כמו המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'.

במכינה לרפואה בחו"ל של "תל אביב מדיקל קולג'", רוכשים הסטודנטים את כל הידע הבסיסי הנדרש לבחינת הכניסה, כמו המקצועות הרלוונטיים מתחומי המדעים – כימיה, ביולוגיה, פיזיולוגיה, אנטומיה ופיזיקה, מכינים את הסטודנטים לשנת הלימודים הראשונה והמאתגרת וכן משפרים את ידיעת השפה האנגלית, עד לרמה המתאימה לבחינת הכניסה ולתוכנית ללימודי הרפואה באנגלית.

בישראל קיימות מספר מכללות המפעילות מכינה ללימודי רפואה בחו"ל. לפני שתבחרו, כדאי לבדוק מספר פרמטרים:

  • רמת הוותק והניסיון של המכללה
  • קשרים טובים עם אוניברסיטאות בחו"ל
  • תכנית לימודים המשקפת את החומר הנדרש בבחינות הקבלה לאוניברסיטאות בחו"ל
  • מבחני קבלה למכינה המתואמים עם מבחני הקבלה לאוניברסיטאות בחו"ל
  • רמה מקצועית של מרצים במכללה, הולמת ומתאימה למוסד קדם אקדמי ללימודי רפואה
  • הלימודים במכינה מתקיימים בשפה האנגלית, כדי לחזק את המיומנות בשפה
  • כיתות מאובזרות ונוחות, מספר הסטודנטים קטן בכל כיתה
  • יחס אישי מחויבות של הצוות לכל אחד מהסטודנטים

מכינה ללימודי רפואה בחו"ל של "תל אביב מדיקל קולג'" עומדת בכל הפרמטרים והרבה יותר מכך –

הסטודנטים המגיעים ללימודים במכינה, מקבלים הכשרה המעניקה להם את היכולת לעמוד בדרישות הגבוהות של האוניברסיטאות המובילות ללימודי רפואה באירופה, תוך שהם לומדים מגוון של נושאים הנדרשים ללימודי רפואה כללית, רפואת שיניים או וטרינריה.

המכינה ללימודי רפואה בחו”ל של תל אביב מדיקל קולג' – רגע לפני שמגיעים ליעד

אם אתם שואפים להתקבל ללימודי רפואה בחו"ל והתחלתם להתעניין, כדי להבין מה נדרש מכם, אתם ודאי יודעים שכדאי לעשות כל שביכולתכם, כדי לוודא שתעברו בהצלחה את מבחן הכניסה הרשמי לאוניברסיטה. אם חלילה תיכשלו – תיאלצו להמתין שנה נוספת, עד שתוכלו לגשת להבחן בשנית.

שירותי מכינה ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג', יבטיחו לכם, שאתם מקבלים את כל הכלים הדרושים וההכנה הרצויה כדי לעבור בהצלחה את המבחנים האלה ובכך להגדיל משמעותית את הסיכוי שלכם התקבל ללימודי רפואה באוניברסיטה איכותית באירופה.

יש את מגוון המכינות ללימודי רפואה בישראל ויש את מכללת תל אביב מדיקל קולג' – המכינה ללימודי רפואה בחו"ל, הנחשבת למקצועית מבין כולן, המטפחת קשרים הדוקים עם אוניברסיטאות מובילות מרחבי אירופה, בהן יש תכנית ללימודי רפואה באנגלית. עוד מאפיין המייחד את תל אביב מדיקל קולג' מבין שאר המכינות הוא הסגל האיכותי והמקצועי שלה, הכולל מרצים פעילים מאוניברסיטאות שונות בארץ, ביניהם:

ד"ר שחר גבע – מנכ"ל המכללה ומרצה לאנטומיה

ד"ר כפיר אומנסקי ממכון ויצמן – ראש הקורס לביולוגיה ומנהל אקדמי של המכינה

 פרופסור ג'רארדו ביק מאוניברסיטת בר אילן – מרצה לכימיה ויועץ אקדמי במכינה

 ד"ר אלון איקן,  בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון, מרצה לאנטומיה וסגן מנהל המכינה

יחד עם כל היתרונות האלה, בוגרי המכינה זכאים גם לתעודה המוכרת על ידי מספר אוניברסיטאות ללימודי רפואה באירופה ומוכיחה שיש להם את הידע הדרוש לצורך קבלה ללימודי הרפואה בתחומי המדעים.

הלימודים במכינה נערכים ברובם בשפה האנגלית ומחזקים את המיומנות הדרושה לצורך הלימודים בתוכנית לסטודנטים זרים – באנגלית.

ולבסוף – המכינה ללימודי רפואה בחו”ל של מכללת תל אביב מדיקל קולג' גם מייעצת ומסייעת לתלמידים בהרשמה לאוניברסיטאות לרפואה באירופה, לשיבוצם המוצלח לאוניברסיטאות המועדפות עליהם וליצירת קשר מקדים, חיובי ונוח עם האוניברסיטה, שאליה יתקבלו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]