עובדי המתנ"ס והפעוטונים בקריית ארבע פתחו בשביתה - 0404
עובדי המתנ דוברות ההסתדרות הלאומית

עובדי המתנ"ס והפעוטונים בקריית ארבע פתחו בשביתה

בפעוטונים ובמתנ״ס בקריית ארבע פתחו בשביתת פתע לאחר שהעובדים הופתעו לגלות כי ראש המועצה הגדיל לעשות ולא העביר את משכורות חודש ספטמבר לכ-100 עובדים. לאור התנהלות מועצת קריית ארבע, הוכרזה שביתת פתע החל מהיום (חמישי). כמו כן, עד כה בחרה ההסתדרות הלאומית להימנע מנקיטת עיצומים כלשהם למרות קיומו של סכסוך עבודה פתוח מזה מספר חודשים.

ראובן כראזי, הממונה על המשא ומתן עם המתנ"ס מטעם ההסתדרות הלאומית: "לצערנו 120 תינוקות יישארו ללא מסגרת עד להשבת השכר שנמנע מהעובדים וממשפחותיהם. המאבק יימשך ככל שיידרש וכי הצעדים יוחרפו במידת הצורך".

רבקה משה, מנהלת מעון המתנ"ס: "לא הייתה לנו ברירה. ההורים איתנו כי הם גם מבינים שהגיעו מים עד נפש. רוב המטפלות הן מפרנסות יחידות, הן רוצות לשלם את קניות החג במכולת אבל מספרות לי שהן לא יכולות״.

ממועצת קריית ארבע נמסר בתגובה: "למרבה הצער בשנים הארונות נקלע המתנ"ס לקשיים כלכליים ועובדי המתנ"ס הם אינם עובדי המועצה, עם זאת המועצה תמשיך לעשות ככל שביכולתה על מנת לסייע למתנ"ס לשלם את המשכורות לעובדיו ולהמשיך לתת שירותים בעיר".

לאחר פרסום הכתבה בחדשות 0404 הודיעה המועצה בקריית ארבע: "לאחר מאמצים מרובים של ראש המועצה – אליהו ליבמן וסגן ראש המועצה – ישראל אזולאי, אנו שמחים לבשר כי השביתה של עובדי המתנ"ס הגיעה לסיומה. כמו כן העובדים קיבלו את שכרם, אנו מאחלים לכולם חג שמח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]