נפתח הסמינר האידאולוגי השנתי של תנועת "אם תרצו" בעוטף - 0404
נפתח הסמינר האידאולוגי השנתי של תנועת תנועת אם תרצו

נפתח הסמינר האידאולוגי השנתי של תנועת "אם תרצו" בעוטף

תנועת "אם תרצו", התנועה הציונית הגדולה בישראל, החלה היום (חמישי) את הסמינר האידאולוגי השנתי שלה בעוטף בסימן חיזוק ופיתוח דרום הארץ וחיזוק המתיישבים בני המקום.

בסמינר משתתפים עשרות רבות של פעילי התנועה ובראשם ראשי הסניפים באוניברסיטאות ובמכללות מכל הארץ. הסמינר האידאולוגי של "אם תרצו" הוא חוד החנית בפעילות התנועה לקראת השנה החדשה. בשנים האחרונות הסמינר נדד בין חלקי הארץ השונים והיה בין השאר בבנימין, בשומרון, בגולן, בירושלים ובחברון. הפעם הוחלט לחזק את הקשר בין פעילי התנועה למפעל ההתיישבות המשגשג בעוטף עזה תוך שימת דגש להרחבת מעגל המתיישבים במקום.

הסמינר החל בסיור בקיבוץ נתיב העשרה אשר עסק באתגרי הביטחון האזוריים, המשיך בפעילות בעיר שדרות, בה צבעו פעילי "אם תרצו" מיגוניות עם נוער בסיכון וכן פגישה עם דב טרכטמן נציג "שדרות מדיה סנטר" אשר מוציא את זעקת תושבי האזור לכל העולם כולו. לאחר מכן נפגשו עם יו"ר וועד מתיישבי גוש קטיף אוהד מרדכי בישוב ניצן וכן ערכו ביקור במוזיאון גוש קטיף אשר נמצא בישוב.

בסמינר ייערך סיור בקיבוץ "כרם שלום" ובפגישה עם מייסד גרעין ההתיישבות של חיילי צה"ל באזור כרם שלום. בין השאר פעילי התנועה יפגשו עם ח"כ לשעבר חיים ילין ראש מועצה אזורית אשכול לשעבר וכן עם בני משפחת גולדין באנדרטת חץ שחור. 

תום ניסני, רכז הפעילים הארצי של תנועת "אם תרצו": "מטרתו של הסמינר האידאולוגי היא לתת גב ערכי לפעילות התנועה שיאפשר למובילי "אם תרצו" לייצר מארג חברתי בו כלל הפעילים פועלים יחד כדי לחזק את הרוח הציונית איש איש במקומו הוא. אנו נמצאים לפני שנת פעילות חדשה והסמינר מהווה אבן דרך משמעותית שתוביל לשנת פעילות אינטנסיבית במהלך השנה".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג: "תנועת "אם תרצו" הפכה בשנים האחרונות לרשת ציונית המתרחבת על בסיס קבוע ונמצאת בכל פינה בארץ. בשנים האחרונות הסמינרים של התנועה נערכו בירושלים, בבנימין, ביהודה ושומרון ובגולן וכעת התמקדנו בעוטף עזה כדי לחבר את מובילי התנועה לחלק ארץ חשוב זה. המשך ההתיישבות בכל חלקי הארץ היא המפתח לניצחון על כל אויבנו. המשך ההתיישבות בכל חלקי הארץ היינה המפתח לניצחון על כל אויבנו".

יפעת בן שושן תושבת נתיב העשרה: "תושבים רבים ואני ביניהם נמצאים פה מאידאולוגיה טהורה. אם לא תהיה חקלאות בגבולות לא תהיה לנו סיבה להיות בגבולות. אנחנו לא פוחדים להיות פה. מצאנו פה מקום נהדר לחיות בו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]