מסכמים שנה ראשונה מוצלחת במרכז המשפחה בנשר - 0404
מסכמים שנה ראשונה מוצלחת במרכז המשפחה בנשר דוברות עיריית נשר

מסכמים שנה ראשונה מוצלחת במרכז המשפחה בנשר

המרכז למשפחה בנשר שנפתח השנה מסכם את שנת הפעילויות לשנת תשע"ט במקבץ של פעילות מהנות ומשמעותיות לכל המשפחה.

במהלך החודשים האחרונים גויס צוות של שבעה מתנדבים למרכז המשפחה. המתנדבים והמתנדבות בלטו בפעילותם להצלחת האירועים השונים, הן כחלק מהארגון והביצוע והן במתן מענה פרטני לילדים ולמשפחות לפי הצורך.

במהלך הקיץ נהנו משפחות בעיר מהפנינג חווייתי במרכז הספורט איל"ן, פעילות בריכה, סדנת תיפוף, משחקי חברה שולחן וספורט נגיש, פעילות בועות סבון, שעת סיפור ועוד. להפקת הפעילות חברו ארגון איל"ן ורשויות נוספות. האירוע כוון לכל המשפחה ולמתן מענה למגוון של תפקודים וגילאים.

אירוע נוסף שהתקיים בסוף החופשה היה יום טבע וטיול למשפחות. האירוע למשפחות מנשר הופק על ידי עמותת לטם, העוסקת בהנגשת הטבע לאוכלוסיות עם מוגבלויות. באירוע היו: קליעת זרים, דריכת ענבים בגת ופעילות יצירה בפסיפס ולאחר מכן טיול מודרך בנחל השופט. בסיום הטיול ישבו המשפחות לפיקניק משותף וחלקו יחד את חוויות היום. החיבור שנוצר בין המשפחות במהלך הפעילות בא לידי ביטוי בחברותא המהנה בשעת הארוחה.

את סיום שנת תשע"ט חגגו ההורים, הסבים והסבתות יחד עם מתנדבי המרכז למשפחה והצוות בארוחת ערב עשירה וסדנת איכות חיים בהנחייתה של המנטורית הגר שמידוב. המשתתפים הכירו לעומק את המושג איכות חיים וחקרו בתהליכי סדנא את איכות החיים האישית והסובייקטיבית שלהם על מרכיביה השונים.

דוברות עיריית נשר

 

המשנה לראש העיר ומחזיקת תיק הרווחה, אדוה קאופמן: "עיריית נשר ממשיכה להשקיע ולתמוך בכל האוכלוסיות בעיר. בעירייה כל תושב נחשב. המחלקה לשירותים חברתיים הרחיבה בשנה זו את פעילותה ומשפיעה על אוכלוסיות רבות. אני גאה במחלקה לשירותים חברתיים של עיריית נשר ובעומד בראשה אופיר אבוחצירה".

מנהלת המרכז למשפחה, נעמי מנדלבאום: "בשנת תש"פ פעילות המרכז עולה מדרגה. לאור החלטת משרד הרווחה על הכללת כל המשפחות לילדים עם מוגבלויות ללא הגבלת גיל וכן לאור הפעלת תכניות חדשות במרכז. תכניות כמו קבוצת בישול לאחים, קבוצת מנהיגות הורים וקורס מנטורינג "הורה להורה" של הורים לילדים עם מוגבלויות. כל זאת יחד עם המשך פעילות הפנאי וההפגה לכל בני המשפחה, פעילות למידע ומיצוי זכויות ופעילות הסברה ושינוי עמדות".

מנהל המחלקה לשירותים חברתיים, אופיר אבוחצירה: "השנה שמנו דגש בפיתוח מענים בקהילה למשפחות לילדים עם מוגבלויות. המרכז למשפחה מרכז בתוכו פעילויות ענפות לכלל המשפחה, בנוסף למענים נוספים בקהילה.
המרכז תופס תאוצה ומשפחות מצטרפות מידי יום ונהנות מאיכות השירותים הניתנים במרכז. אני מודה לעו"ס נעמי מנדלבאום מנהלת המרכז למשפחה שעושה עבודה מקצועית ורגישה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]