איזה ציוד נדרש על מנת לבנות ולתחזק דק? - 0404
איזה ציוד נדרש על מנת לבנות ולתחזק דק?

איזה ציוד נדרש על מנת לבנות ולתחזק דק?

 

ההשקעה בחצר הצמודה לבית הפרטי שלכם או לדירת הגן, באה לידי ביטוי בעבודת גינון מקצועית, ריהוט גן, שילוב פרגולה וגם בהתקנה של רצפת דק. רצפת הדק היא רצפה המבוססת על חומר העץ, כאשר ישנם קווים משיקים בין הדק ובין רצפת הפרקט, כאשר ההבדל היחיד הוא שקורות העץ של הדק הן עבות יותר.

בישראל הביקוש לדק רק עולה ועולה משנה לשנה, זאת הודות לנראות המתקבלת שהופכת אותו לרצפה החביבה על ידי רבים. המראה המתקל מגלם בתוכו אסתטיקה גבוהה, אלגנטיות וטעם כפרי מחבק. אז מי בונה עבורכם את הדק, מה הציוד הנדרש לבניית הדק ואיך אתם תוכלו לתחזק אותו בעבודה עצמאית?

השאירו את מלאכת בניית הדק לחברה מקצועית
כיום ישנם לא מעט מדריכים המבקשים להראות לכם איך לבנות את הדק שלכם בצורה עצמאית. בפועל, אכן ניתן לעשות זאת, אך בעת שאתם בונים את הדק שלכם בצורה עצמאית וללא כל עזרה חיצונית מקצועית, אתם מהמרים על טיב התוצאה. מנגד, הקמת דק עץ ע"י חברה מקצועית מבוססת על ניסיון רב של בוני הדק המובילים ביותר.

חיסכו מעצמכם את הזמן הרב, את רכישת קורות העץ בצורה עצמאית ואת ההימור על טיב המדריכים בהם אתם צופים וכמובן ועל התוצאה המתקבלת. בהמשך, גם לכם תהיה אחריות בכל הקשור לדק שלכם עם עבודת תחזוק שתבצעו לעץ מפעם לפעם.

הציוד הנדרש להקמת הדק
כשאתם חוברים אל חברה מקצועית שתקים עבורכם את הדק, אינכם צריכים לדאוג לציוד. הסיבה? השירות הניתן על ידי חברה מקצועית כולל ציוד להקמת דקים – החל מקורות העץ ועד סרטי המדידה הנדרשים בעבודות ההכנה. יחד עם זאת, כן חשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים.

עם הציוד הבא, מתקיני הדק יבנו עבורכם את הרצפה שתקשט את החלל החיצוני הצמוד לבית שלכם: הציוד כולל מקדחה, מסור המשמש גם לחיתוך קירות בטון, מברג, ברגים לעץ, סרגל או פלס, סרטי מדידה, פטיש מגומי, קורות תמיכה, עמודי עץ, תערובות של בטון שמטרתן לחזק את עמודי התמיכה, קורות תמיכה וכמובן שעץ שעליו לבסוף תדרכו.

דואגים לחומרים לתחזוק הדק שלכם
כאמור, גם אתם יכולים לקחת חלק פעיל בכל הקשור לדק שלכם. שימו לב, כי עבודת הבניה שלד הדק אכן שמורה לאנשי מקצוע מובילים, אך בכל הקשור לתחזוק הדק, תוכלו לעשות זאת לגמרי לבד הודות לחומרים שניתן לרכוש בצורה עצמאית דרך חנויות מתמחות.

ישנם מותגים בעלי שם המציעים לכם חומרים שונים שבאמצעותם ניתן לחדש את מראה הדק ולהשיב אלו את המראה הטבעי והקורן שלו. החומרים האיכותיים הם גם חומרים המוגנים מפני קרינת השמש, עובשים וריקבון. ככל שתקפידו על תחזוק הדק, כך תוכלו ליהנות ממנו לשנים רבות יותר. הוראות השימוש מצוינות על המוצרים השונים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]