באמצע הנגב קיבלנו פתאום קריאה שיש אישה שכורעת ללדת - 0404
+
באמצע הנגב קיבלנו פתאום קריאה שיש אישה שכורעת ללדת איחוד הצלה

באמצע הנגב קיבלנו פתאום קריאה שיש אישה שכורעת ללדת

"הייתי בדרך לסיני עם חברה ובאמצע הנגב קיבלנו פתאום קריאה שיש אישה שכורעת ללדת סמוך למקום שלנו. אמצע המדבר, התחלנו להתקדם לכיוון בחושך אבל לא הצלחתי לזהות היכן נמצא הבית של היולדת. למרבה המזל בעלה של היולדת הבין ממוקד איחוד הצלה שאנחנו מחפשות את המקום. הוא הגיע אלינו והראה לנו את הדרך. כמה דקות אחר כך, במאהל בדואי לאור פנסים, קיבלנו את הלידה". חובשת איחוד הצלה, אביגיל ביר, אמנם רק בת 23, אבל בשבוע אחד בחודש שעבר היא הגיעה כמעט יום אחרי יום לארבע לידות. חלקן, כפי שקראתם, במקומות לא ממש שגרתיים. "גם במדבר נולדים ילדים", היא אומרת בחיוך.

עם התינוק שנולד באמבולנס איחוד הצלה. 

איחוד הצלה

"כשהגענו לאוהל ראיתי את האישה שוכבת על הרצפה, צועקת מכאבים. כאמור, לא היה חשמל באוהל והדלקנו פנסים כדי להאיר את המקום. ראיתי את הראש של התינוק מבצבץ, היולדת לא הבינה עברית אז אלתרנו ותקשרנו בפנטומימה. עודדתי אותה ללחוץ פעמיים ובתוך שניות התינוק היה בחוץ. חיכינו לאמבולנס שיצא להבנתנו ממצפה רמון, מרחק של חצי שעה נסיעה. עד אז החזקנו את התינוק ועטפנו אותו בשמיכות. זה היה מאוד מרגש".

אביגיל ביר עם התינוק שנולד במאהל בדואי בנגב.

איחוד הצלה

ביר, בתו של נשיא ומייסד איחוד הצלה, אלי ביר ושל מייסדת יחידת הנשים בארגון גיטי ביר, נחשפה להתנדבות מגיל צעיר מאוד. אבל היא לא מסתפקת רק בפעילות במסגרת רשת המתנדבים להצלת חיים של איחוד הצלה. בשגרה היא עובדת עם ילדים חולי סרטן בבתי חולים בירושלים במסגרת עמותת "גדולים מהחיים". "זאת עבודה שנותנת לי המון סיפוק", היא אומרת, אבל חוזרת לספר על רצף הלידות אליהן הוזנקה. "מיד כשחזרתי מסיני, רגע לפני שהגעתי לבית בשכונת רמות בירושלים, קיבלתי קריאה על אישה שכורעת ללדת ברכב. היולדת הייתה בתוך רכב קיה פיקנטו קטן", מספרת ביר, "בני משפחתה עמדו מחוץ לאוטו וקראו תהילים. אנחנו מיד עזרנו לאישה שילדה תינוק בריא ושלם בתוך כמה דקות".

משפחת ביר. כל המשפחה מתנדבת.

איחוד הצלה

יום לאחר מכן, קריאה נוספת תופסת את ביר. הפעם בזמן חתונה של חברה. "הגעתי לאישה אריתראית ששכבה באמבולנס של איחוד הצלה בכניסה לאיכילוב. הצטרפתי לצוות ובתוך כמה דקות היא כבר ילדה באמבולנס". חכו, שם לא נגמר הסיפור. יומיים אחר כך, היא שוב מוצאת את עצמה בתפקיד המיילדת. "במוצאי שבת של אותו השבוע קיבלתי עוד קריאה על אישה שגרה לא רחוק ממני. הגעתי מהר. האישה רצתה לצאת לבית החולים, אבל ממש בפתח הבית הרגישה כבר שהתינוק יוצא החוצה. החזרנו אותה הביתה והיא ילדה בשלום. זה סיפוק אדיר", אומרת ביר. "כששומעים בכי של תינוק שרק הגיח לעולם זה שווה את כל המאמץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com