מבט מקרוב: בועז שוורץ - מנכ"ל 'דויטשה בנק' ישראל - 0404
מבט מקרוב: בועז שוורץ – מנכ

מבט מקרוב: בועז שוורץ – מנכ"ל 'דויטשה בנק' ישראל

בתקופות בהן חלות טלטלות בשוק הפיננסי, מנכ"לים עולים ויורדים מתפקידם, בחרנו להתמקד הפעם באחת הדמויות הפחות מוכרות מבחינת ה"רעש תקשורתי" שהן מייצרות – ד"ר בועז שוורץ – מנכ"ל 'דויטשה בנק' בישראל

ד"ר שוורץ מכהן כמנכ"ל 'דויטשה בנק' מזה 22 שנים, ובתקופה זו היה מעורב בניהול עסקאות רכישה גדולות ומוכרות, דוגמת רכישת 'סלקום' על-ידי 'דיסקונט השקעות' ב-2005, רכישת 'בזק' על-ידי קרן ההשקעות Apax Partners באותה השנה, ורכישת Scitex Vision על ידי Hewlett-Packard (HP).

ד"ר שוורץ – קווים לדמותו

לפני מינויו כמנכ"ל 'דויטשה בנק' ב-1997, צבר בועז שוורץ ניסיון רב בעולם הבנקאות, בישראל ובארה"ב. במהלך שנים אלו עמד בראשה של חברת בנקאות השקעות ישראלית פרטית המייצגת את Smith Barney Inc בישראל, שימש כמרצה למימון, ניירות ערך והשקעות באוניברסיטת תל-אביב, ניהל את חטיבת ההשקעות בחברת BANKERS TRUST COMPANY בישראל, והיה אמון על כל קשרי הלקוחות בישראל.

עם כניסתו לתפקיד המנכ"ל, ובמהלך שנות פעילותו בתפקיד זה, ניהל  ד"ר שוורץ למעלה מ-25 אנשי מקצוע, והפך את 'דויטשה בנק' לאחד הבנקים הזרים המובילים בישראל, עם הכנסות שנתיות בגובה 150 מיליון דולר. בנוסף, הוביל עסקאות רבות בתחומי מחקר ופיתוח, הנפקות, מימון רכישות ופרויקטים, הוביל מיזוג הפוך עבור חברת טכנולוגיה פיננסית מובילה בהיקף של 1 מיליארד דולר, שימש כיועץ לחברות וארגונים בניהול עסקאות רכישה והשקעה, צבר ניסיון רב בגיוס הון, ייעוץ לתאגידים, מיזוגים, ועוד.

הענק הפיננסי של גרמניה

'דויטשה בנק' הוקם בשנת 1870, ומאז צמח והפך לבנק הגדול ביותר בגרמניה. במהלך שנות פעילותו, חווה הבנק תהפוכות רבות, ביניהן השתלטות המשטר הנאצי בתקופת מלחמת העולם, וקריסה שכמעט הביאה לסגירת הבנק. מאז ועד היום, פעילותו הענפה של הבנק בעולם הפיננסי הביאה להישגים משמעותיים ורווחיות גבוהה: שווי השוק של הבנק מוערך כיום ב-48.5 מיליארד דולר, ההון העצמי של הבנק הוא כ-53 מיליארד דולר, והרווח הנקי השנתי הוא כ-7 מיליארד דולר. 

כיום, 'דויטשה בנק' מחזיק בכ-2,000 סניפים הפזורים בעולם, והוא מעסיק מעל 100,000 עובדים. 

על 'דויטשה בנק' בישראל

הסניף הישראלי של 'דויטשה בנק' הוקם ב-1994, ובשנות פעילותו הציע בעיקר שירות לחברות ענק, ארגונים ותאגידים. חלק מתחומי ההתמחות העיקריים של 'דויטשה בנק' בישראל הם ניהול עסקאות נדל"ן, עסקאות תעשייה והיי-טק, וניהול מחלקת אנליסטים וחדר מסחר. 'דויטשה בנק' בישראל אינו מפוקח על-ידי בנק ישראל, זאת מאחר שהוא מוגדר כנציגות ולא כשלוחה של הבנק.

כשההצלחה מאירה פנים

שמו של ד"ר בועז שוורץ הולך לפניו, והמוניטין היוקרתי שרכש באמצעות ניסיונו העשיר ולימודיו האקדמיים מקנים לו תדמית של אדם מלומד, בקיא ברזי העולם הפיננסי. שוורץ ממלא את תפקידו בניהול 'דויטשה בנק' בישראל כבר למעלה מ-20 שנים, במהלכן יצר הצלחות רבות וזכה לשבחים על האסטרטגיות הניהוליות בהן נקט. אחת הפעילויות הבולטות שעברו תחת ידיו, היתה הרכישה של כ-5% ממניות בנק דיסקונט מהמדינה בראשית 2010, וכמובן גם מחקרי השוק הרבים ומגוון השירותים הפיננסיים שהציע לתאגידים בישראל, זכו גם הם להכרה משמעותית.

 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]