יהודים הורשעו בתקיפת ערבים ברמת מגרון וזוכו מתקיפה על רקע גזעני - 0404
+
יהודים הורשעו בתקיפת ערבים ברמת מגרון וזוכו מתקיפה על רקע גזעני חדשות 0404

יהודים הורשעו בתקיפת ערבים ברמת מגרון וזוכו מתקיפה על רקע גזעני

 
 

בית המשפט הרשיע שני יהודים בעבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות וקבע כי קטין נוסף שהיה עמם עבר גם הוא עבירה דומה וזאת לאחר שהשלושה, יחד עם חשודים נוספים (שעד היום לא נעצרו), תקפו ערבים מהרשות באזור רמת מגרון. השלושה זוכו מאשמת תקיפה על רקע גזעני.

על פי כתב האישום, ביו 5 בספטמבר 2012 הוצא צו לפיו שטח רמת מגרון דרום הינו שטח צבאי סגור. במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, עובר ליום 23/3/14, גמלה בליבם של הנאשמים ושל כשלושה נוספים, שזהותם אינה ידועה למאשימה להיכנס אל רמת מגרון, ולתקוף את הערבים שגרו במקום . התקיפה – בוצעה באמצעות מוטות ואלות. על פי כתב האישום, הצעירים היהודים הכו את הערבים, תוך שהם זורקים לעברם אבנים.

 
 

אזרח ערבי שהבחין במתרחש מהכביש בעת שנסע במשאיתו, הפעיל את צופר האוויר שברכב וצעק כי הוא מזמין משטרה. הצעירים החלו להימלט מהמקום לכיוון תחנת הדלק של כוכב יעקב.

 

הנאשמים הכחישו את כתב האישום. הם אישרו כי הגיעו למקום האירוע וזאת בהזמנת תושבי המקום היהודים, בעקבות הגעה של "מקומיים" וחשש מפני פלישתם לרמת מגרון ואף כי החלה קטטה במקום. היהודים טענו כי הם אלה שהותקפו וכי התגוננו מפני אותה תקיפה.

כאמור, בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את שני הנאשמים הבגירים בעבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות ובעבירה של פציעה בנסיבות מחמירות וקבע כי גם הקטין ביצע את העבירות. בנוסף החליט בית המשפט לזכות את כל הנאשמים מתקיפה על רגע גזעני שיוחס להם בכתב האישום.