מחיר למשתכן לא עצר את ההתחדשות העירונית: עלייה בפרויקטים שיוצאים לדרך - 0404
+
מחיר למשתכן לא עצר את ההתחדשות העירונית: עלייה בפרויקטים שיוצאים לדרך יח''צ

מחיר למשתכן לא עצר את ההתחדשות העירונית: עלייה בפרויקטים שיוצאים לדרך

על פי נתוני הלמ"ס, שיעור התחלות הבנייה בתחום ההתחדשות העירונית במחוז ת"א והמרכז כבר עומד על 30% מכלל התחלות הבנייה. בהרצליה החלה חברת מטרופוליס בהריסת הבניין ברחוב מזא"ה 8, ברעננה חברת ינוב-טרסה תקים מתחם חדש הכולל ארבעה בניינים ברחוב ז'בוטינסקי.

בשנה האחרונה החלה בנייתן של כ-8,385 יח"ד במסגרת תכניות להתחדשות עירונית. מדובר בשיעור של כ-16% מכלל התחלות הבנייה בישראל. יתרה מכך, על פי נתוני הלמ"ס ב-12 החודשים האחרונים (אפריל 2016 ועד מאי 2017) שיעור התחלות הבנייה במחוזות תל אביב ומרכז בתחום ההתחדשות העירונית עמד על 30% מכלל התחלות הבנייה באותו אזור, כלומר בתקופה זו החלה בנייה של כ-5,861 יח"ד במסגרת התחדשות עירונית מסך של כ-19,830 יח"ד.

חברת מטרופוליס הרסה אתמול בבוקר (ג') את הבניין ברחוב מזא"ה 8 בהרצליה במסגרת פרויקט התחדשות עירונית. החברה, המתמחה בקידום ובייזום פרויקטים של התחדשות עירונית, עתידה לסיים את הריסת המבנה ביממה הקרובה ואז להתחיל בבניית הבניין החדש.

על פי התכנית, מטרופוליס תבנה במקום הבניין הישן בן ה-2 קומת בניין בוטיק בן 7.5 קומות ו-19 דירות חדשות מעל לשתי קומות של מרתפי חנייה. הבניין החדש יכלול תמהיל מגוון של דירות 3, 4 ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוז.

לדברי מנכ"ל מטרופוליס אודי בלום, "1,030 משפחות כבר בחרו לעבור את התהליך יחד עם מטרופוליס ושמו את יהבם על החברה. אנחנו שמחים שעיריית הרצליה אישרה את הבקשה להיתרים. התחדשות עירונית מאפשרת לשש משפחות ממזא"ה בהרצליה ליהנות מדירות חדשות ואיכותיות והעירייה מנגד נהנית משיפור התשתיות במרכז העיר ומהגדלת ההיצע".

הפרויקט נמצא במרכז הרצליה ברחוב שקט בקרבה לרחוב סוקולוב. מדובר באחד מהמיקומים האטרקטיביים ביותר בעיר. חברת אלדר סוהו, שתנהל את שיווק הפרויקט מציעה דירות 3 חדרים במחיר של החל מ-2.15 מיליון שקל, דירת 4 חדרים במחיר של החל מ-2.51 מיליון שקל ודירת 5 חדרים במחיר של החל מ-2.78 מיליון שקל.

במקום הדירות הישנות יקבלו הדיירים דירות גדולות ואיכותיות יותר בבניין חדש. הדירות הישנות היו בשטח ממוצע של 93 מ"ר, והם יזכו לתוספת ממוצעת של כ-20 מ"ר יחד עם מרפסת, מחסן וחניה. מחיר הדירות הישנות עמד עד לאחרונה על כ-1.8 מיליון שקל.

חברת מטרופוליס מתמחה בייזום ופיתוח פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית והיא מהגדולות הפועלות כיום בישראל. מטרופוליס, בבעלות קבוצת אלייד (מחברות האחזקה הגדולות במשק הישראלי) וקבוצת אלדר, וכיום היא מקדמת ביצוע, תכנון ורישוי של למעלה מ-25 פרויקטים במתחמי פינוי בינוי ותמ"א 38/2. בשנים הקרובות היא עתידה להוסיף למעלה מ-1,200 יח"ד רק בתל אביב מעבר לאלה שהיא בונה היום, ויש לה פרויקטים גם בהרצליה, גבעתיים, רמת גן ועוד.

חברת מטרופוליס - הריסת הבניין במזאה 8 הרצליה. צילום-יחצ (3)