עיריית חיפה תקדם מגוון פתרונות להתמודדות עם חזירי בר - 0404
+
עיריית חיפה תקדם מגוון פתרונות להתמודדות עם חזירי בר ראובן כהן – דוברות עיריית חיפה

עיריית חיפה תקדם מגוון פתרונות להתמודדות עם חזירי בר

במסגרת מדיניות חדשה, תקים עיריית חיפה יחידת מתנדבים שתורכב מתושבי העיר ומומחים לתחום, שתעניק סיוע בעת הצורך לתושבים הנתקלים בעת לכתם או בשובם לביתם, בחזיר בר וחוששים מהמפגש עמו.

ההחלטה על הקמת היחידה באה בהמשך להוראה של ראש העיר בחודש שעבר על הפסקת דילול חזירי הבר באמצעות ירי, לאחר שהסתבר כי הירי הוכח כאמצעי לא יעיל.

במקביל להקמת יחידת המתנדבים החדשה, תפעל עיריית חיפה לקיבוע פחי אשפה, להכנת תכנית רב שנתית לגידור אזורי מעבר של חזירים וכן, להכנת מחקר אקדמי בהובלת פרופ' ד"ר דן מלקינסון מהחוג לגאוגרפיה באוניברסיטת חיפה, אשר יימשך כשנה ובמסגרתו יתבקשו החוקרים לאמוד את אוכלוסיית חזירי הבר בעיר, לאפיין גורמים המשפיעים על דפוסי הפעילות, ההתנהגות והתנועה שלהם ולגבש המלצות שיסייעו במעקב אחר דפוסי ההתנהגות של חזירי הבר. במקביל הודיעה ראש העיר כי בכוונתה למנות לראשונה בתולדות העיר אקולוג במשרה מלאה.

ראובן כהן – דוברות עיריית חיפה

 

ההרשמה ליחידת המתנדבים החדשה נפתחה בכנס ראשון מסוגו בארץ שנערך בהיכל העירייה במסגרת סדרת מפגשים "אצלנו בסלון" והוקדש לנושא חזירי הבר בעיר. אל הכנס הגיעו עשרות תושבים ונרשמה היענות רבה להצטרפות ליחידה.

עם הקמת היחידה יוכלו תושבים הנתקלים בחזירי בר, בעת לכתם או בשובם לביתם, ליצור קשר עם נציגי המוקד העירוני ואלה ידאגו להפניית אחד מאנשי היחידה להגעה למקום לצורך מתן סיוע ויצירת אפשרות מעבר התושב ללא חשש. עם סיום מתן העזרה, ידריך המתנדב את התושב כיצד לנהוג בעתיד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com