עיטורי יקיר העיר עכו לשנת 2019 הוענקו למתנדבים בקהילה - 0404
עיטורי יקיר העיר עכו לשנת 2019 הוענקו למתנדבים בקהילה דוברות עיריית עכו

עיטורי יקיר העיר עכו לשנת 2019 הוענקו למתנדבים בקהילה

אש העיר עכו, שמעון לנקרי העניק השבוע את עיטור יקיר העיר לשנת 2019 לשלמה (שרי) פריסקי ומונירה אבו חמיד על תרומתם רבת השנים למען הקהילה.

הטקס נערך באולם מועצת העיר במעמד סגני ראש העיר זאב נוימן, אדהם ג'מל ושרי גולדשטיין, יו"ר ועדת יקיר העיר נפתלי רזניקוביץ, חבר המועצה ויקטור אלון ואורחים רבים.

ראש העיר שמעון לנקרי בירך את השניים ואמר, כי פעילותם ההתנדבותית של פריסקי ואבו חמיד משקפת עשייה ברוכה למען הקהילה ועל כן הם ראויים לקבלת עיטור יקיר העיר.

ועדת יקיר העיר עכו בראשות חבר המועצה נפתלי רזניקוביץ דנה במועמדותם של שמונה מתושבי העיר ובסופו של דבר בחרה כאמור בפריסקי ובאבו חמיד. מליאת מועצת העיר אישרה את בחירתם של השניים.

פריסקי (78), קצין צנחנים לשעבר שימש במשך שנים רבות כמנהל בית הספר ויצמן בעיר. כיום הוא משמש בהתנדבות כיו"ר סניף עכו של ארגון נכי צה"ל. במסגרת פעולותיו הרבות שימש פריסקי חבר מועצת העיר עכו, יו"ר מועדון הסייף ואף נמנה עם מקימי שבט ארגמן של תנועת הנוער "הצופים".

פריסקי, נולד בגטו וילנה בפולין ובגיל שנה נמסר לאימוץ לאשה פולנייה במהלך מלחמת העולם השנייה. לאחר שהוריו נספו בשואה נעשו מאמצים לחפשו ובסיוע הקהילה היהודית הוא אותר בכפר ליד לודג' ועלה ארצה עם דודתו. פריסקי למד חינוך גופני במכון וינגייט ונפצע במהלך שירות מילואים פעיל. הוא השתחרר משירותו הצבאי בדרגת סא"ל.

מונירה אבו חמיד (78) פעילה בקהילה ומתנדבת במסגרות שונות. בין השאר משמשת כיו"ר פרויקט הלוואות ללא ריבית מטעם ארגון נשות עכו.
אבו חמיד התנדבה במרכז טיפולי לילדים הסובלים משיתוק ופועלת רבות לקידום החיים המשותפים בעיר.

שני יקירי העיר הודו לראש העיר ולחברי המועצה שבחרו בהם וציינו, כי פעילותם למען הקהילה ממלאת אותם והם מרגישים יותר נתרמים מאשר הם תורמים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]