ביונדווקס חתמה על הסכם שכירות עבור הקמת מתקן ייצור מסחרי לייצור חיסון השפעת האוניברסלי - 0404
+
ביונדווקס חתמה על הסכם שכירות עבור הקמת מתקן ייצור מסחרי לייצור חיסון השפעת האוניברסלי ויקיפדיה

ביונדווקס חתמה על הסכם שכירות עבור הקמת מתקן ייצור מסחרי לייצור חיסון השפעת האוניברסלי

חברת ביונדווקס פרמצבטיקה בע”מ (NASDAQ: BVXV, TASE: BVXV) העוסקת בפיתוח חיסון אוניברסלי לשפעת M-001, חתמה היום על הסכם שכירות של כ-1,800 מ"ר בפארק הביוטכנולוגי בירושלים (JBP) הממוקם בקמפוס הדסה עין כרם, בסמוך לבית החולים הדסה עין כרם ולבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. המתקן בגודל בינוני מתוכנן לעמוד בייצור שנתי של עשרות מיליוני מנות של M-001 במינון בודד במזרק או לחילופין בצובר (bulk). M-001 נועד לספק הגנה מפני זנים עכשוויים ועתידיים של שפעת עונתית ומגפתית.

ד"ר שמעון חסין, מנהל התפעול של ביונדווקס, ציין כי "הישגי הייצור הקודמים של ביונדווקס כוללים השגת אישור תנאיי ייצור נאותים (GMP), אישור רוקח אחראי אירופי (QP) ושיתוף פעולה מתמשך עם קבלן ייצור (CMO) אמריקאי לצורך הגדלת כושר הייצור עבור ניסוי קליני בפאזה 3. אנו מצפים שהמתקן החדש יתרום לייעול תכניות הייצור שלנו וכן יפחית באופן משמעותי את עלויות הייצור. המתקן החדש אשר מיועד לייצור מסחרי בגודל בינוני מציין את המעבר של חברת ביונדווקס לחברת תרופות אינטגרטיבית הפועלת תחת סטנדרטים בֿין לאומיים (GMP).

חברת הנדסה מובילה כבר החלה בתכנון המתקן. למרות ששלב הבינוי יתחיל בעתיד הקרוב, תשלומי השכירות יחלו רק באוקטובר 2018. תקופת ההסכם היא ל-10 שנים עם אופציה ל-5 שנים נוספות לפי שיקול דעתה של ביונדווקס. לחברת ביונדווקס גם נשמרת הזכות לסיים את ההסכם ללא קנס במתן הודעה מוקדמת של 6 חודשים. עלויות ההקמה והתפעול של המתקן נתמכות בחלקן על ידי מענק ממשרד הכלכלה והתעשייה בישראל, וכן הסכם בסך 20 מיליון אירו עם הבנק האירופי להשקעות (EIB).