צפו: אפילפסיה? קטן על נינג'ות - 0404
+
צילום: פיוטר פליטר

צפו: אפילפסיה? קטן על נינג'ות

במסגרת ההכנה של אגף החינוך בעיריית חיפה לשנת הלימודים הקרובה נעשה שימוש במומחיות הייחודית של בית החולים רמב"ם בנושא שמטריד מאוד את מערכת החינוך בכל המדינות המפותחות, בעיית ההתמודדות עם ילדים שעלולים לסבול מהתקף אפילפסיה תוך כדי יום הלימודים. הרפואה המודרנית מעריכה שאחד מתוך מאה תלמידים בכל קבוצות הגיל, עלול לסבול מהתקף אפילפסיה.

השבוע הזמינה דפנה גיגי, אחראית החינוך המיוחד באגף החינוך של עיריית חיפה, את מרכזת תחום ההסברה של האפילפסיה בילדים ונוער בבית החולים רות לילדים ברמב"ם, אביבה פלדמן בהגי, להסביר על הנושא בכנס מיוחד של סייעות ומלוות בחינוך המיוחד. לפני שאביבה צללה אל הנושא עצמו היא הפתיעה את כל מי שגדש את האולם המלא, עם אורח מיוחד שהתקבל במחיאות כפיים סוערות. אל הבמה עלה 'נינג'ה' שקיבל חותמת רשמית שהוא כזה, עומרי רגב.

לעומרי יש סיפור מיוחד, הוא אותר כחולה אפילפסיה בגיל צעיר והתמודד עם המצב הייחודי כל חייו ובהצלחה גדולה. לאחרונה היה אחד המתמודדים שצלחו בהצלחה את מסלול הנינג'ה המפרך והתובעני בתכנית.

עומרי סיכם אל מול הסייעות והמלוות הנפעמות של החינוך המיוחד והסביר להן ש"ילד עם אפילפסיה יכול לעשות הכל, גם להיות 'נינג'ה'".(צילום וידאו: דוברות בית החולים רמב"ם).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com