בקרוב: תקנות שיעניקו הנחה למתקיני מערכות בטיחות מתקדמות - 0404
+
בקרוב: תקנות שיעניקו הנחה למתקיני מערכות בטיחות מתקדמות דוברות המועצה חוף הכרמל

בקרוב: תקנות שיעניקו הנחה למתקיני מערכות בטיחות מתקדמות

שר האוצר, משה כחלון, חתם היום, (ב'), על תקנות למתן הנחה באגרת רישוי הרכב השנתית – "טסט", למתקיני מערכות בטיחות מתקדמות הכוללות התרעה על סטייה מנתיב ואי שמירת מרחק במהלך הנסיעה.

בסיכום תקציבי שנערך בין משרד האוצר למשרד התחבורה הוקצו סך של 180 מיליוני ש"ח לצורך מימון הנחה כספית למתקיני מערכות בטיחות ברכבים פרטיים. ההטבה מיועדת לכל הרכבים הפרטיים אשר מועד ייצורם החל משנת 2000, זאת בניגוד להטבות קודמות אשר ניתנו רק ברכישת רכבים חדשים.

התקציב יאפשר התקנה של מערכות בטיחות ב-120,000 כלי רכב, כאשר לכל התקנה תינתן הנחה בסכום כולל של 1,500 ש"ח באגרת הרישוי השנתית, אשר צפויה לממן את רוב עלות התקנת המערכות.

על פי מחקר שערכה אוניברסיטת בר אילן התקנת מערכות בטיחות יכולה להביא להפחתה של כ-80% לסיכון למעורבות בתאונות הדרכים, גם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מצאה כי התקנת מערכות טכנולוגיות אלו מביאות לצמצום משמעותי במספר תאונות הדרכים ולהפחתה במספר ההרוגים.

התקנות יכנסו לתוקף לאחר אישורן בוועדת הכספים. 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com