החשיבות באבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם - 0404
+
החשיבות באבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם pixabay

החשיבות באבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם

סרטן צוואר הרחם הוא סרטן שחשוב מאוד לגלות מוקדם, על מנת להגדיל את הסיכויים להחלים ממנו. אולם מלבד זאת, לא פעם אישה אשר נבדקת באופן שגרתי, יכולה לגלות נגעים טרום סרטניים בצוואר הרחם שלה, אשר יכולים להתפתח לנגעים סרטניים בהעדר טיפול הולם לנגעים הללו. לכן אין ספק שיש חשיבות מהותית לבצע בדיקות שגרה שמטרתן היא לזהות נגעים שונים בצוואר הרחם של נשים החל מגיל מסוים, על מנת לזהות כל אישה שעלולה לפתח סרטן צוואר הרחם ולהעניק לה את הטיפול הרלוונטי על מנת למנוע ממנה לחלות במחלה.

לא מעט נשים אינן מגלות את מחלת סרטן צוואר הרחם הזמן וזאת בשל חוסר ידיעה אודות הבדיקות השונות שיש לבצע באופן שגרתי או בשל העובדה שאישה ביצעה בדיקה, אך הרופא לא בחן את התוצאות או לא העביר לה את התוצאות המעידות על כך שישנה בעיה כלשהי בבדיקה שלה. ישנם לא מעט מקרים אשר מוגדרים כרשלנות רפואית ובגינם האישה תגלה מאוחר שהיא חולה במחלת הסרטן, דבר אשר ישפיע באופן מהותי על כל חייה.

סרטן צוואר הרחם

סרטן צוואר הרחם הוא סרטן שכיח אצל נשיםשמו האחר של הסרטן הוא קרצינומה. הסרטן עלול להתפתח אצל נשים שנדבקו בנגיף הפפילומה בעת קיום יחסי מין לא מוגנים. נגיף זה יכול לפתח נגעים בצוואר הרחם של האישה אשר במידה ולא מטפלים בהם מוקדם, הם יכולים להתפתח מנגעים טרום סרטניים לנגעים סרטניים. על כן ישנה חשיבות לגילוי מוקדם של המחלה. תסמיני המחלה מופיעים בשלב מאוחר יותר של המחלה והם כוללים: דימום מצוואר הרחם וכאבים בעת קיום יחסי מין, הפרשות וגינליות, כאבי אגן ועוד.

במידה ומתעלמים מהתסמינים הללו ייתכן מאוד שתסמיני המחלה החמורים יותר אשר יבואו יכללו: עייפות, ירידה במשקל, אובדן תיאבון ועוד. אין ספק שכל אישה חייבת ללכת להיבדק בגין כל סימן חשוד אשר יכול להעיד על סרטן צוואר הרחם. חשוב מאוד לדעת שסרטן צוואר הרחם שלא מזוהה בשלבים המוקדמים של המחלה, עלול לשלוח גרורות לבטן, לאגן ועוד. בשלב זה אופן הטיפול במחלה יהיה אגרסיבי יותר וכן, סיכויי ההחלמה מהמחלה יהיו נמוכים יותר.

חשיבות אבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם

כל אישה חייבת לבצע בדיקת פאפ שגרתית,החל מגיל 30 במידה והיא פעילה מינית. הגניקולוג של כל אישה חייב להמליץ לאישה ולהפנות אותה לבדיקת פאפ שגרתית. חשוב מאוד לדעת שאישה אשר לא מיודעת על ידי הגניקולוג שלה על הצורך לבצע בדיקת פאפ באופן שגרתי ומגלה כי היא חולה בסרטן צוואר הרחם בשלב מאוחר של המחלה, יכולה לתבוע את הגינקולוג בגין רשלנות רפואית. סרטן צוואר הרחם יכול להימנע לחלוטין במידה ובדיקת פאפ מגלה נגעים טרום סרטניים בצוואר הרחם של האישה שכן, במידה והבדיקה העלתה זאת, האישה תשלח לצריבת הנגעים הללו שעלולים להתפתח לתאים סרטניים. כמו כן לא פעם בדיקת פאפ יכולה לאבחן את הסרטן הנ"ל בשלבים המוקדמים שלו, דבר אשר משפיע על אופן ומהות הטיפול שהאישה תקבל ועל אחוזיי ההחלמה שלה. איחור באבחון צוואר הרחם יכול להוות את ההבדל שבין אישה שמחלימה מהמחלה לבין אישה שעלולה למות כתוצאה ממחלה זו.

תביעת רשלנות רפואית באיחור אבחון סרטן צוואר הרחם

איחור בזיהוי סרטן צוואר הרחם עלול לגרום כאמור להשלכות חמורות מאוד לאישה. מלבד העובדה שסיכויי ההחלמה של האישה מהמחלה הרבה פחות גבוהים כאשר מגלים את המחלה בשלב מאוחר שלה, הרי שלא פעם אבחון מוקדם של המחלה הכולל בו: זיהוי תאים טרום סרטניים בצוואר הרחם וצריבתם, ימנע מהאישה לחלות במחלת סרטן צוואר הרחם ובהתאם לכך לקבל טיפול אגרסיבי, קשה ובעל תופעות לוואי למיגור המחלה. כמו כן הטיפולים למחלה אשר מתגלה בשלבים מאוחרים יחסים יכולים לפגוע ביכולתה של האישה להרות בעתיד. אין ספק שגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם הוא אפשרי וחשוב. לכן כל אישה אשר גילתה כי היא חולה במחלה בשלב מאוחר שלה וזאת בשל רשלנות רפואית של הגניקולוג שלה או של כל גורם אחר, יכולה לתבוע אותם בגין רשלנות רפואית באיחור זיהוי סרטן צוואר הרחם.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com