אכזריים: אסיר בכלא ובת זוגו תכננו לגנוב את כל רכושה של קשישה בת 94 - 0404
+
אכזריים: אסיר בכלא ובת זוגו תכננו לגנוב את כל רכושה של קשישה בת 94 אילוסטרציה

אכזריים: אסיר בכלא ובת זוגו תכננו לגנוב את כל רכושה של קשישה בת 94

ראשיתה של החקירה לפני מספר חודשים עם דיווח במשטרה מקשישה כבת 94 ערירית המתגוררת בירושלים בגפה, לפיו קיבלה לתיבת הדואר שלה מעטפה הממוענת אליה ובה מסמך שבו נכתב שכל רכושה, נכסיה וכספה יועברו בחלקם לידי אסיר שנשפט לשני מאסרי עולם בכלא ובת זוגו, תושבת ירושלים, העובדת כמטפלת של הקשישה.

החקירה נפתחה ביחידה מרכזית של המשטרה, החלה בשלב ראשון כחקירה סמויה במהלכה פעלו החוקרים לאיסוף ממצאים, ראיות וגביית עדויות, והיום, עברה החקירה לגלויה עם מעצרם של שני החשודים וחקירתם.

אתמול הגיעו חוקרי היחידה המרכזית לכלא איילון שם מרצה החשוד שני עונשי מאסר עולם שהורשע בגין רצח בנות זוגו, ועצרו את החשוד ובת זוגו, תושבת ירושלים, עת שבאה לבקרו בבית הכלא.

מחקירת המשטרה עולה כי החשודה מזה כשנה הינה בת זוגו של החשוד עת ששוהה בכלא. במקביל לכך היא עובדת מזה תקופה כמטפלת בקשישה כבת 94 המתגוררת בירושלים בגפה ואינה מצויה בקשר עם בני משפחתה, ונוצרו ביניהם יחסי קרבה. במהלך התקופה שיתפה החשודה את הקשישה בקשריה עם החשוד, לה סיפרה כי הוא נמצא בארה"ב.  החשוד אף נהג לשוחח עם הקשישה בתדירות רבה מהכלא וביניהם נרקמו יחסי קירבה.

בהמשך עלה חשד כי החשודים פעלו בצורה שיטתית שנמשכה לאורך זמן במטרה לייצר מערכת יחסים של קירבה לקשישה וזה עפ"י החשד יהווה הבסיס להעברת רכושה על שמם.

כאמור אתמול הגיעו חוקרי היחידה המרכזית לכלא כשבידיהם צווי מעצר וחיפוש ועצרו בפתח הכלא את החשודה שבאה לביקור וכן את החשוד. במקביל בוצע חיפוש בתאו של החשוד ובביתה בירושלים. השניים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית בחשד לעושק, נסיון קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף וקשירת קשר לביצוע פשע. בהמשך יובאו בפני בית המשפט להארכת מעצרם.

לאורך כל החקירה עמדו חוקרי הימר בקשר עם בתה של הקשישה והיא עודכנה בפרטים. מהמשטרה נמסר כי, "עברו של החשוד שבגינו הורשע פעמיים על ידי בית המשפט יש בו משום העלאת המסוכנות וחשד לתכנון מקדים ומתוחכם בה נקט יחד עם החשודה. ניצול מצבה הרגיש של קשישה ערירית על מנת לקבל ממנה במרמה את רכושה הינו מהאירועים החמורים שבגינן פתחה המשטרה בחקירה ועצרה את החשודים".