איך מנהלים גביית כספים לעסקים בעידן החדש - 0404
+
איך מנהלים גביית כספים לעסקים בעידן החדש pixabay

איך מנהלים גביית כספים לעסקים בעידן החדש

בשנת 2018, חוקק חודש חדש בכנסת אשר קרוי: "חוק המזומן".

מדובר על חוק שמטרתו היא לצמצם את כמות הכסף שלא מדווח לרשויות המס. בהתאם לחוק זה, לא מעט מבעלי העסקים מבינים כי אם עד כה תשלום סכום כספי גדול אודות המוצרים או השירותים שלהם היווה אופציה נבחרת עבורם, הרי שכיום יתכן מאוד שעדיף לבחור בדרכים אחרות לניהול גביית הכסף בעסק וניהול החשבונות בהתאם. מרבית העסקים כיום מעדיפים להשתמש באמצעים דיגיטליים עבור גביית תשלום מהלקוחות שלהם שכן, עסקאות עד 11 אלף ש"ח יכולות להתבצע על פי החוק כרגיל במזומן, אך במסגרת עסקה העולה על סכום זה, ניתן לדרוש רק 10 אחוזים במזומן מסכום העסקה. עסק אשר לא פועל בהתאם לחוק זה, יידרש לשלם קנס.

כיצד כדאי לגבות כסף?

בהתאם לחוק המזומן שצוין לעיל, בעלי עסקים רבים מבינים כי בכל עסקת מזומן שהם יבצעו הם ידרשו לבחון האם היא עומדת בחוק ולכן, כדאי להם לעבור לתשלומים דיגיטליים. האפשרויות העומדות על הפרק כיום בתחום התשלומים הדיגיטליים הן:

מעבר לשימוש בכרטיסי אשראי – כל עסק, גדול או קטן, יכול כיום לבחור בשירותי סליקת אשראי במחירים נוחים ובאופן אשר מתאים למערכות ניהול העסק. במקרים רבים עבור עסקאות אשראי העסק לא יהיה חייב להשתמש במסופון או קורא אשראי.

העברות בנקאיות- מדובר על תחום שמתפתח באופן מהיר וכיום לא מעט לקוחות בוחרים להשתמש בשירותי בנקאות מקוונת. מכיוון שהבנקים השונים מציעים מוצרים מתקדמים בתחום ומאפשרים תשלומים בצורה קלה, בטוחה ונוחה, הרי שלא מעט מבעלי העסקים בוחרים בהעברות בנקאיות כאופציה לגבייה בעסק.

אפליקציות תשלומים – בעידן המודרני שבו אנו חיים ניתן לקבל תשלום באמצעות אפליקציות שונות. האפליקציות המובילות ביותר בתחום הן: פייבוקס, ביט ופפר של בנק לאומי. מדובר על אפליקציות הרלוונטיות הן עבור קבלת תשלום והן עבור העברת תשלום. האפליקציות הללו מהוות פתרון טוב שכן, מדובר על תשלום בטוח ומיידי.

 מהי אפליקציית תשלום?

אפליקציית התשלום מהוות דרך להעברת כספים בין אנשים. על מנת לעשות שימוש באפליקציה יש להוריד אותה למכשיר הנייד ולבצע רישום קצר הכולל בו את הזמנת פרטי האשראי וחשבון הבנק. לאחר הרישום ניתן להעביר כסף לאנשי קשר בטלפון אשר יש להם את האפליקציה, על ידי בחירת הסכום ושליחתו אל האדם. האדם אשר נשלח אליו הסכום הכספי מקבל בתוך שניות התראה אודות הסכום שהועבר אליו ולאחר מכן מתקבל עדכון שהכסף הועבר ונקלט. כמו כן, האפליקציות מאפשרות לבצע תהליך הפוך שבו האדם שולח בקשת תשלום לאחד מאנשי הקשר שלו ועל אותו איש קשר לאשר את הבקשה ולהעביר את הכסף.

לאחר הרישום אתם יכולים להעביר כסף לאיש קשר בטלפון שלכם שיש לו את אותה אפליקציה, זאת על ידי בחירת הסכום ושליחה אליו. האדם השני מקבל בתוך מספר שניות התראה ולאחר אישור מתקבל עדכון מהאפליקציה שהכסף שנשלח אליו אכן נקלט.

יתרונות וחסרונות באפליקציית תשלום כאופציה לגביה עבור עסקים

היתרונות של האפליקציות די ברורים. האפליקציות מתאימות להעברה של מגוון רחב של סכומים באופן מהיר וכן, מאפשרות ליזום בקשת תשלום. כמו כן, מדובר על אבטחת מידע גבוהה מאוד באפליקציות הללו המאפשרת העברת כספים בטוחה. החסרונות של האפליקציה הם: מדובר בדרך לא יעילה לגבייה מלקוחות מזדמנים שכן, על מנת לגבות תשלום מאדם יש צורך שהוא יהיה ברשימת הקשר שלכם ושתהיה לו גם את האפליקציה. כמו כן, אין אפשרויות מתקדמות לחיוב כגון: יצירת חיוביים קבועים, חיוב והפקת חשבוניות ועוד. בנוסף לכך בחשבונות בנק מסוימים ניגבת עמלה על כל הפקדה באפליקציה.

מבחינה חוקית כל קבלת תשלום או העברת תשלום באמצעות האפליקציה מחייבים תיעוד חשבונאי. לא מעט מבעלי העסקים אינם מתעדים את קבלת התשלום או העברת התשלום באמצעות האפליקציה מכיוון שאינם מבינים זאת. אולם, עסק אשר לא מתעד העברה או קבלה של כסף על ידי האפליקציה עובר על החוק ולכן, עליו לעשות זאת.

המאמר באדיבות עמירה אשבל משרד רואי חשבון.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com