השוטר האיל סתאווי שנרצח בפיגוע בהר הבית הובא למנוחות. השר ארדן: "שוטר מעולה המסור למשימתו" - 0404
+

השוטר האיל סתאווי שנרצח בפיגוע בהר הבית הובא למנוחות. השר ארדן: "שוטר מעולה המסור למשימתו"

השוטר האיל סתאווי, שנרצח בפיגוע הירי בהר הבית, הובא למנוחות בכפר מראר. שוטרים, חברים קרובים, יהודים ודרוזים יחד, ליוו אותו בדרכו האחרונה.

השר גלעד ארדן ספד לו: "על פי האמונה הדרוזית 'הכל מכתוב'. ביום בו נולד האיל לפני שלושים שנה ושמונה חודשים, החליט כבר אז האל לאוספו אליו כבר היום בחזרה. האם יש באמונה הזאת משום נחמה על האסון הנורא שקרה לנו? האם בכך יוקל במעט הכאב של הוריו של האיל? אחיו?

משפחת סתאווי המכובדת, לפני יותר מ-90 שנה הוזמן לכאן, לכפר מראר, יצחק בן צבי, נשיאה השני של מדינת ישראל ומכאן נולדה הברית בינינו. כאן התבססה שותפות הגורל. מכאן הוציאה אינספור פירותיה והישגיה וכאן ליוותה למנוחת עולם את חללי המערכה המשותפת, אליהם מצטרף היום גם האיל זכרו לברכה. האמונה הדרוזית מאמינה בזכותם של כל ברואי האל להכירו כל אחד לפי הבנתו ויחד עם שותפו למשמרת, כמיל שנאל ז"ל, בן הכפר השכן חורפיש, הגן האיל בגופו בדיוק על זה. כשוטר במרחב דוד היתה משימתו לאבטח את חופש הדת של כולם, יהודים, מוסלמים ונוצרים ולאפשר לכל ברואי האל להכירו ולעובדו כל אחד לפי אמונתו. זו היתה גם השליחות של האיל וחבריו.

אותם רוצחים ארורים, הם מאמינים ומקדשים את המוות. הם יונקים הסתה ושנאה, אבל הדרך שלהם מפסידה והדרך של האיל ושלנו מנצחת ותמשיך לנצח. האיל היקר לנו מאוד, לצערי לא זכיתי להכירך באופן אישי אבל מקרוביך שמעתי שהיית אהוב, מבטיח, חבר נאמן, שוטר מעולה שמסור למשימתו וגם היום חתרת למגע ונפלת על משמרתך והצלת חיים רבים".

א.א.

א.א.

האיל סתאווי