קניית רכבים לפירוק - 0404
קניית רכבים לפירוק Pixabay

קניית רכבים לפירוק

לרכבים החדשים שממלאים את כבישי הארץ יש לא מעט יתרונות על פני רכבים ישנים. הם כמובן הרבה יותר חסכוניים בדלק, הם הרבה יותר בטיחותיים והמנועים שלהם הרבה יותר נקיים ולא מזהמים. אותה התופעה שמצד אחד חיובית (יותר רכבים חדשים ובטוחים) מביאה גם לשאלה – מה עושים עם הרכב הישן. מתי מכירה לפירוק תתאים ולמה זה חשוב?

פירוק רכבים שלא טובים לנסיעה

יתכן שגם אתם כרגע מלאי התרגשות של קניית רכב חדש. עולה גם השאלה – מה עושים עם הרכב הישן? כאשר הרכב הישן תקין ומתפקד, הפעולה המתבקשת היא למכור אותו כרכב משומש שימשיך לשמש לנסיעה. אך מה קורה כאשר הרכב כל כך מיושן או לא תקין עד שהוא בקושי מתפקד או לא יכול לנסוע כלל? הפתרון הוא לחפש חברה שעוסקת בקניה רכבים לפירוק.

מקבלים מזומן ותורמים לסביבה

מדוע קניית רכב או מכירתו לפירוק היא דבר חשוב, במה זה מועיל לבעל הרכב ואיך זה מועיל וכלל החברה ולציבור: לקניית רכבים לפירוק יש כמה וכמה תועלת שניתן להצביע עליהן. ראשית, בדרך כלל מי שמוכר את הרכב מקבל את התמורה ובמזומן. כלומר, גם רכב שנראה על פניו חסר ערך הינו בעל ערך. חשוב לציין כי אם מדובר ברכב שלא מסוגל לנסוע כלל או אם אין לו טסט בתוקף, מי שקונה רכב לפירוק מגיע לאסוף אותו באמצעות גרר. דבר נוסף, האפשרות למכור רכבים לפירוק מורידה מהכביש רכבים ישנים, מסוכנים ומזהמים. כמו כן, מחלקי הרכב ניתן לעשות שימוש מועיל נוסף.

מה המשמעות של רכב לפירוק?

נסביר כעת בכמה מילים מהי בעצם המשמעות של רכב לפירוק. לאחר שחברה מתמחה קונה רכב שנמצא מיועד לפירוק, יש לפרק את הרכב לחלקיו השונים. גם כאשר הרכב כיחידה שלימה איננו מבצע את ייעודו המקורי, עדיין לחלקיו יש שימוש. אם החלקים, לפחות בחלקם, הינם תקינים, הם יכולים לשמש בתור חלפים. גיר למשל או חלקים של המנוע משמשים להתקנה ברכבים שזקוקים לחלפים זמינים במחיר נוח. אך גם חלקים לא שמישים עדיין מועילים. למשל, חלקי מתכת שמצויים ברכב מפורקים, מותכים ואפשר להשתמש בהם לשימוש נוסף. למשל, הם משמשים בענף הבניה. גם את הצמיגים הישנים ניתן למחזר, אם לא לצמיגים אז ניתן להשתמש בגומי למשל ליצירת חומרים מבודדים.

מחזור רכבים – תופעה מבורכת ומשתלמת

מחזור, ככלל, הוא תופעה מבורכת. אם יש לכם רכב ישן ואתם מתקשים למכור אותו, אם הוא לא בטיחותי או בכלל לא נוסע, אל תהססו. צרו קשר עם חברה מתמחה בקניית רכבים לפירוק. את הרכב אפשר למחזר ולעשות שימוש נוסף בהרבה מהחלקים, לרבות חלפים, זכוכיות, מתכות וכדומה. כל הצדדים מרוויחים – יש חומרי גלם שימושיים, חוסכים באנרגיה וזיהום המלווים כרייה של חומרי גלם חדשים וגם מורידים רכבים ישנים מכביש.

לאתר אן אס מוטורוס.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com