הכנת דו"חות המס השנתיים באמצעות תכנה - קל, מהיר, וחף מטעויות אנוש - 0404
+
הכנת דו"חות המס השנתיים באמצעות תכנה – קל, מהיר, וחף מטעויות אנוש Lstoct

הכנת דו"חות המס השנתיים באמצעות תכנה – קל, מהיר, וחף מטעויות אנוש

חישוב שומת המס של עסקים בישראל, מבוצעת באופן שנתי (על אף שהחיובים הם דו חודשיים עבור חלק מהעסקים). לפיכך, כל צורה של התאגדות או ניהול עסק (עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ) נדרשת להגיש דו"חות מס שנתיים בסוף כל שנה קלנדרית. בדרך כלל, את הדו"חות עבור כל שנה ניתן להגיש עד סוף חודש אפריל של השנה העוקבת. עם הגשת הדו"חות, ייבדק הסכום הכולל של המיסים ששולמו על ידי העסק לאורך השנה, ועל פי הצורך – יחוייב העסק בתשלום מס נוסף, או שחשבונו יזוכה בהפרש לתשלום על פי חישוב גובה המס שהיה עליו לשלם בפועל, על פי גובה ההכנסות לאורך השנה.

תהליך הכנת הדו"חות השנתיים הוא מורכב וחשוב. לעיתים, משלמים עסקים אלפי שקלים עבור הכנת דו"חות, שמנהל חשבונות אינו רשאי לחתום עליהם לבד (אלא רק רואה חשבון). "טעויות אנוש" אשר נופלות בדו"חות שנתיים, כמו גם בדו"חות מאזן או בהצהרות הון – גוררות בירורים ארוכים ולא נעימים, ולעיתים תשלומים עודפים לרשויות המס.

זה אולי המקום לציין בקצרה, כי עוסקים פטורים, הם עוסקים שמחזור ההכנסות השנתי שלהם מן העסק אינו עולה על 100,187 ש"ח – רשאים להגיש "דו"ח שנתי מקוצר".

יש דרך טובה להימנע מכל אלה, ולבחור בתהליך הכנה של דו"חות שנתיים לעסק – ממש בלחיצת כפתור. אנחנו מדברים, כמובן, על הנהלת חשבונות באינטרנט, ולקראת סוף השנה – על תכנה להפקת דו"חות שנתיים, במהירות ובאופן שהוא חף משגיאות אנוש, טעויות חישוב ואי הבנות. את כל היתרונות – תהליך ידידותי ונוח, ודו"חות מדוייקים – תוכלו להשיג אם תבחרו בתוכנה להפקת דו"חות שנתיים ש – "תעבוד עבורכם". הפרטים – לפניכם.

הניהול השנתי של הכנסות, רכוש (ופחת), השקעות, ועוד

כל עסק נדרש לניהול הכנסות והוצאות, רכוש ופחת (כלומר אבדן ערך של הרכוש הנובע משימוש לאורך זמן), השקעות וניירות ערך, ועוד. בסוף השנה נדרש העסק להגיש דו"ח ובו פירוט אודות כלל ההכנסות של העסק, ההוצאות, הרכוש הקבוע ועלות האחזקה שלו (היא הפחת), ההשקעה שהעסק מנהל, ואחרים.

הדו"חות הנדרשים להגשה בסוף השנה הם בדרך כלל הדו"ח השנתי, ולעיתים גם דו"ח מאזן, דו"ח רווח והפסד, דו"ח על תזרים מזומנים, דו"חות כספיים מבוקרים או הצהרת הון.

עסקים שמפעילים מנהל חשבונות, במסגרת תוך ארגונית או באופן חיצוני, מכירים את תהליך הפקת הדו"חות השנתיים. זהו תהליך יקר, הנדרש לאיסוף נתונים, ולא אחת אופן הצגת הנתונים הוא גמיש ותלוי בהבנת איש המקצוע.

הדו"חות שיוגשו לסיכום שנת העסקים של העסק יקבעו את גובה תשלומי המס לאותה שנה על ידי העסק. כל עסק – בין אם מדובר בעוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ – משלם במהלך השנה מקדמות למס הכנסה, על פי הערכת הכנסות. הדו"חות מלמדים על ההכנסה ה – "אמיתית" של העסק – ולאורה, נערך חישוב שנתי מדוייק של סכום המס הנדרש לתשלום. אם הסכום גבוה מהסכום שכבר שולם במקדמות חודשיות או דו חודשיות – יידרש העסק לתשלום נוסף. אם הסכום נמוך מאותו הסכום ששולם – יתקבל החזר מס.

הדרך הנוחה ביותר להפקת דו"חות שנתיים

כאמור, ניתן להפיק דו"חות מס בסוף שנת המס על ידי רואה חשבון מוסמך. מנהל חשבונות אינו מוסמך לחתום ולהגיש דו"חות חשבונאיים של סוף השנה. דרך נוספת שהיא קלה, ידידותית וחפה משגיאות אנוש, היא ניהול ההליך באמצעות תוכנה להפקת דו"חות שנתיים.

תוכנה להפקת דו"חות שנתיים מאפשרת איסוף נוח של כלל הנתונים הנדרשים ליצירת הדו"חות להגשה; כאשר היא גם תאסוף מידע אודות הרכוש הקבוע של העסק וההשקעות בניירות ערך. בלחיצת כפתור אחת אפשר יהיה להכניס אל הדו"ח השנתיים שלכם סעיפים כמו עלות פחת או רווחי הון על רכוש קבוע של העסק, רווחים מניירות ערך, ועוד.

תוכנה להפקת דו"חות שנתיים שהיא מקצועית ויעילה תאפשר לא רק תהליך ידידותי ונוח של הפקת הדו"חות – אלא גם שידור הדו"חות לרשויות המס בקלות של לחיצה על כפתור.

תכנת "חיסולית" להפקת דו"חות שנתיים היא מהוותיקות, היעילות, המקיפות והמקצועיות בישראל. בלחיצת כפתור, תוכלו להפיק את כלל הדו"חות השנתיים הנדרשים על פי סיווג ואופי הפעילות של העסק שלכם – כמו גם לשדר את הדו"חות היישר אל רשויות המס. הדו"חות מיוצרים ממידע קיים במערכת לצד מידע שתספקו לטובת הפקת הדו"ח, וצוות אנשי המקצוע זמין לתמוך, לסייע וללוות את העסק בתהליך ההפקה של הדו"חות השנתיים, על פי הצורך.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com