דרעי מבהיר: "יעלון המליץ לרכוש את הצוללות" - 0404
+
דרעי מבהיר: "יעלון המליץ לרכוש את הצוללות" משרד הפנים

דרעי מבהיר: "יעלון המליץ לרכוש את הצוללות"

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, טוען כי משה (בוגי) יעלון המליץ לרכוש את הצוללות וזאת בניגוד לדברי הביקורות שיעלון משמיע בעניין כלפי נתניהו. את הדברים אמר דרעי בראיון לעורך הראשי של מקור ראשון, חגי סגל ולמיכאל טוכפלד במוסף 'יומן' של העיתון.

דרעי: "ביום שבו הקבינט אישר את רכישת הצוללות התפרסמה כתבה על כך שגורמים בצבא מתנגדים וחושבים שהיא מיותרת. כשהנחתי את השאלה על השולחן ראיתי ששר הביטחון דאז יעלון, הרמטכ"ל ומפקד חיל הים ממליצים לרכוש את הצוללות. כן גם בוגי. ביקשתי שהצבא יציג גם את הדעה הנגדית, אך הם ביטלו את דבריי ואמרו שהידיעה על ההתנגדות לא נכונה".

על חקירות נתניהו אומר דרעי:  "אין ספק שנתניהו היה מתפקד טוב יותר ללא החקירות. זה לוקח ממנו זמן וכוחות נפש, אבל אני חושב שהוא מתמודד לא רע. הוא ראש ממשלה טוב יותר ממה שהיה בסיבוב הראשון, מנוסה יותר, ולעתים אני תמה על הסבלנות שלו. הוא מנהל את הממשלה בשכל ויציבות. הציבור נחשף רק למה שהוא רואה אבל אני חשוף יותר לדברים בישיבות קבינט ורואה את תפקודו".

בנוסף, השר דרעי, פוסל שיתוף פעולה עם לפיד: "לפיד לא שותף כלל ואין לנו מה לדבר איתו. כל עוד השיטה מטילה עלינו את המשימה להמליץ לנשיא המדינה, אנחנו נמליץ כל הזמן על מועמד הימין. יש לנו שותפים טובים – הבית היהודי, כחלון וליברמן".

בראיון הוא משבח את היחסים הטובים עם הבית היהודי: "עזבו את משקעי העבר והרעות הקודמות, אנחנו מנהלים עם נפתלי ואיילת שיחות רבות ושותפות טובה. כולם הבינו שאין ממשלה טובה יותר".

על ניצחונו של אבי גבאי בעבודה אמר דרעי: "באמת, מי היה חולם שאלה יהיו יורשי גולדה מאיר, בן-גוריון, משה דיין או לוי אשכול. זה שינוי גדול מאוד וזה בזכות ש"ס. לצערי, לגבאי אין ניסיון מספק. בראיון שהוא נתן בשבוע שעבר הוא דיבר בענייני דת ומדינה, הכותל והגיורים, ואמר דברים שאפילו יאיר לפיד לא היה מעז לומר".

על אלי ישי אומר דרעי: "אם אלי ישי יחזור בו מהקמת המפלגה, יקבל את מרות מועצת חכמי התורה וירצה לחזור לתנועת ש"ס-ברוך הבא. נקבל את כולם אבל לא ננהל איתו מו"מ. ש"ס הבית הטבעי של כל הציבור הספרדי. אנחנו לא יהדות התורה שמורכבת מכמה סיעות. להם יש אדמו"רים וחצרות, אנחנו לא בנויים לזה. ש"ס מעולם לא הייתה מגובשת ומלוכדת כמו היום".

לגבי ירידת מפלגתו בסקרים, אומר דרעי: "הסקרים הם סקרי רוח, מצב רוח ונכונים לאותה שעה. אי אפשר לעשות סקרים באמצע אירוע. גוש הימין נשאר באותו מצב ובינתיים אני לא רואה מגמה אחרת".