בקרוב תחל בנייתו של אגף רב תכליתי בקריית החינוך במועצה האזורית אשכול - 0404
בקרוב תחל בנייתו של אגף רב תכליתי בקריית החינוך במועצה האזורית אשכול דוברות מועצה אשכול

בקרוב תחל בנייתו של אגף רב תכליתי בקריית החינוך במועצה האזורית אשכול

בצל המתיחות שממשיכה לשרור בגבול יישובי עוטף ישראל, והצורך להמשיך את בחיי השגרה של התושבים והתלמידים, תחל בקרוב בנייתו של אגף רב תכליתי ממוגן שיתווסף לקריית החינוך החדשה במועצה האזורית אשכול. האגף החדש והקרייה שתחנך ב-5 לספטמבר, תוכננו על ידי משרד מרש אדריכלים.

האגף יהווה תוספת של כ-1,300 מ"ר של חללים משלימים לקריית החינוך, כשהרעיון המרכזי מאחוריו הוא מתן מענה לחינוך בלתי פורמלי והוראה חדשנית. חלק ממתחמי הלמידה באגף תוכננו כחללים פתוחים שנועדו לחיזוק העניין בתוכן הלימודי ולביטוי מגוון יותר של המורים. המעברים המבנה תוכננו גם הם לצורך גירוי ולמידה, כך ניתן למצוא בו קיר טיפוס ו"בית עץ".

קריית חינוך החדשה מכילה 3 בתי ספר יסודיים, מתוכם 2 חדשים ואחד קיים. שטח המבנים הכולל בקריית החינוך הוא כ-7,000 מ"ר. כל שתי שכבות גיל יהיו במבנה משותף, כאשר לכל שכבת גיל יהיה מבנה שיכיל חללים לימודיים בהיררכיות שונות קרי: חצר משותפת, חלל שכבתי וחצר כיתתית. כל חלקי המבנים ממוגנים לפי הנחיות פיקוד העורף ליישובי העוטף.

לדברי האדריכל רם מרש: "המבנה הינו חלק משלים מקריה בה החשיבה היא בגדר "לצאת מהקופסה". בית הספר אינו עוד מבנה ארכאי טיפוסי שמכיל את החללים המסורתיים להוראה פרונטלית לאורך פרוזדורים, אלא מעין מגרש משחקים אחד גדול בו לכל ילד, על תחומי העניין שלו ועל אופיו, יש מקום. כך, החשיבה הפרוגרמטית מעבר לכיתה, לקחה בחשבון כל פינה, חלל משותף, מעבר, פיסת חצר, באופן שיש ניצול אופטימלי של כל האזורים הבנויים והפנויים בקריה.

המבנה הרב תכליתי מגלם בתוכו את כל מה שנאמר לעיל. חללי המעבר בין הקומות והחללים השונים מנוצלים במלואם גם באופן תלת מימדי דרך טריבונות שמלוות את המדרגות, קיר טיפוס לילדים ועוד. כהשלמה לאווירה שיוצרת הקריה, תוכנן מבנה אסתטי, חם וצבעוני".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com