כתב אישום נגד מנהיג זרוע חמאס בהר הבית: "מילא תפקיד ניהולי בארגון טרור" - 0404
+
כתב אישום נגד מנהיג זרוע חמאס בהר הבית: "מילא תפקיד ניהולי בארגון טרור" תקשורת ערבית

כתב אישום נגד מנהיג זרוע חמאס בהר הבית: "מילא תפקיד ניהולי בארגון טרור"

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד יעל איגרא אונגר, הגישה הבוקר לבית משפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד נהאד זע'ייר ממנהיגי ארגון שבאב אל קאצא, ארגון דתי המשמש כזרוע של החמאס בהר הבית. כתב אישום מייחס לנאשם עבירות של נשיאת משרה בהתאחדות בלתי מותרת ומילוי תפקיד ניהולי בארגון טרור. פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לאחרונה כתבי אישום נגד שנים עשר מבין פעילי הארגון, לצד בקשה למעצרם עד תום ההליכים המשפטיים בעניינם.

בשנים האחרונות שימשו פעילי הארגון הגורם המרכזי בהנעה ובהובלה של אירועים אלימים בהר הבית, ובכלל זה התבצרויות אלימות במסגד אלאקצא ועימותים עם כוחות הביטחון והמבקרים. לצד הפעילות האלימה מקיימים חברי הארגון גם פעילויות חברתיות וארגוניות.

בחודשים האחרונים עצרו שירות הביטחון הכללי ומשטרת ירושלים מספר תושבי מזרח ירושלים, פעילי ארגון "שבאב אלאקצא" אשר היו מעורבים בניסיון לבצע פעילות אלימה כלפי כוחות הביטחון ומבקרים בהר הבית. יצוין כי באוקטובר 2016 נרצחו שוטר ואזרחית בפיגוע ירי שבוצע על ידי אחד מראשי הארגון, מצבאח אבוצביח, בסמוך לגבעת התחמושת.

מעצרם לחקירה של פעילי הארגון התאפשר בעקבות פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ירושלים, שנועדה להבטיח את הגישה החופשית להר הבית, לשמר את הסטטוס קוו במתחם, וכן למנוע מגורמי הטרור לערער את המצב הביטחוני במתחם.