מפנקים את המטופלים: עגלת פינוקים חדשה החלה לפעול במרכז הרפואי שערי צדק - 0404
+
מפנקים את המטופלים: עגלת פינוקים חדשה החלה לפעול במרכז הרפואי שערי צדק אברהם שרייבר

מפנקים את המטופלים: עגלת פינוקים חדשה החלה לפעול במרכז הרפואי שערי צדק

במרכז הרפואי שערי צדק חנכו בשבוע שעבר את "העגלה של דודי" – עגלת פינוקים לחולים ולבני משפחותיהם. העגלה תופעל ע"י מתנדבים פעמיים בשבוע במחלקות הפנימיות ובמערך הלב, והמטופלים ובני משפחותיהם יוכלו ליהנות מקפה איכותי, שייקים של פירות וחוברות פנאי.

"העגלה של דודי" נתרמה על ידי משפחת דויטש לזכרו של בנם, דודי דויטש ז"ל, לוחם בחטיבת הצנחנים שנפל בעת מילוי תפקידו בגבול הצפון.

דוד דויטש ז"ל נולד ב-י"א בתשרי תשל"א בשערי צדק. הוא גויס לצה"ל בראשית יולי 1989 והתנדב לחיל הצנחנים. הוא עבר טירונות וקורס צניחה, וסיים קורס מ"כים בציון מעולה. להערכת מפקדיו הוא היה חייל מצטיין כלוחם ומבחינה חברתית.

ביום ו' באב תשנ"א (17.7.1991), באזור קיבוץ יפתח, נפל דודי בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים. את העגלה חנכו המנכ"ל המשותף של שערי צדק פרופ' יונתן הלוי, משפחתו של דודי דויטש ז"ל, היזם אפי צמח, סמנכ"ל רפואה ד"ר עובדיה שמש, מנהל אגף לוגיסטיקה גדי אילן, רופאים ומטופלים.

העגלה היא העגלה השנייה הפועלת בשערי צדק. לפני כשנתיים נחנכה במחלקת ילדים "עגלת הפתעות" פרי יוזמתו של אפי צמח, מהנדס בקריה למחקר גרעיני בנחל שורק שגייס את התקציב להקמתה ולתפעולה באמצעות גיוס המונים. היוזמה באה במטרה להקל מעט על הילדים המטופלים ובני משפחותיהם את קשיי האשפוז והיא מופעלת באמצעות מחלקת המתנדבים בשערי צדק בניהולה של איילת כהן.

עקב הצלחת עגלת הילדים, יזם אפי צמח הקמת עגלה נוספת המותאמת לצרכי מאושפזים מבוגרים. את העגלה, כולל אבזור וציוד תרמה משפחת דויטש לזכרו של בנה, החייל דוד דויטש ז"ל.

פרופ' יונתן הלוי הודה למשפחת דויטש ולאפי צמח על היוזמה והתרומה: "מרגש לראות את התרומה והנתינה שלכם ואנו שמחים וגאים להיות חלק מיוזמה כה מרגשת". חיים, אביו של דוד דויטש, סיפר על דוד וכמה התרומה הייחודית הזו מאפיינת את אישיותו: "הנתינה והרעות היו הדברים שאפיינו את דודי ולכן הבחירה שלנו לקחת חלק במיזם המיוחד הזה היא טבעית לחלוטין".
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com