אושר לקריאה ראשונה: 9 במאי - יום לציון הניצחון על גרמניה הנאצית - 0404
+
אושר לקריאה ראשונה: 9 במאי – יום לציון הניצחון על גרמניה הנאצית ברי רוזנברג

אושר לקריאה ראשונה: 9 במאי – יום לציון הניצחון על גרמניה הנאצית

ועדת החינוך אישרה הבוקר, לקריאה ראשונה, את הצעת חוק של ח"כ עודד פורר, שמטרתה לקבוע יום לציון ההנצחה והזיכרון של ניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה.

הצעת החוק קובעת כי ה-9 במאי, יצוין כיום ניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית, ובו יתקיימו פעילויות בנושא במערכת החינוך, טקס ממלכתי ויערכו טקסים ומצעדים מקומיים לציון היום. התאריך נקבע ל-9 במאי מכיוון שיום זה הוא יום פרסום חתימת הכניעה של גרמניה הנאצית בפני בעלות הברית.

ח"כ עודד פורר מגיש ההצעה אמר כי "לצערי הרב לא רחוק ההיום בו לא יישארו עדים לניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית ומחובתנו להשאיר את הזיכרון וההנצחה על סדר יומה של מדינת ישראל. רבים מהעולים המבוגרים שעלו לישראל במהלך השנים השתתפו כחיילים וקצינים במלחמת העולם השנייה במסגרת חובתם האזרחית במדינותיהם. פרק זה בחייהם הוא מקור חשוב לגאווה ולכבוד עבורם, וקיימת חשיבות רבה בציון וזיכרון האירועים. למעלה ממיליון וחצי לוחמים יהודים נטלו חלק בצבאות הברית, בהם אף כ 40,000 לוחמים מקרב היישוב היהודי בארץ ישראל ואנו חבים להם את שימור זכרון הניצחון הזה כניצחונו של העולם החופשי על פני חשכת הנאציזם ומחוייבים להנחיל את המורשת לדורות הבאים״.