תחת אש תופת: כוחותינו עצרו "על חם" חשודים בהברחת סמים בגבול ישראל מצרים - 0404
+
תחת אש תופת: כוחותינו עצרו "על חם" חשודים בהברחת סמים בגבול ישראל מצרים דוברות המשטרה

תחת אש תופת: כוחותינו עצרו "על חם" חשודים בהברחת סמים בגבול ישראל מצרים

אמש, (ב'), במסגרת מאבקה של ייחידת המסתערבים מג"ב דרום בהברחות בגזרת הגבול המצרי, נערכה היחידה בכוחות גדולים תוך הצבת מארבים, תצפיות וכוחות יירוט בחלקו הצפוני של הגבול בין ישראל למצרים. במסגרת הפעילות זיהו הכוחות תנועה חשודה של כ- 15 דמויות אשר נעות בצידו המצרי של הגבול ואשר נושאות עליהן סולמות. עם הגעת הדמויות החשודות אל גדר הגבול זיהו הכוחות פריסת סולמות על הגדר, ואז טיפסו החשודים והשליכו מה שנראה כמו שקים לצידו הישראלי של הגבול. כאשר החלו להשליך את השקים נפתחה אש תופת מן הצד המצרי, ע"י הכוחות המצריים המאבטחים את הגבול, לעבר המבריחים, אש אשר לעיתים סיכנה אף את כוחותינו.

במסגרת התצפית זיהו הכוחות במקביל, רכב שטח המגיח מצידו הישראלי של הגבול לכיוון הגדר. מהרכב ירדו שני חשודים שהחלו להעמיס לרכב את השקים שהושלכו. באותה העת יצאו הלוחמים מן המארב, הסתערו על החשודים והביאו למעצרם של 2 חשודים, תושבי ביר הדאג' בשנות ה- 20 לחייהם אשר ברכבם נתפס כ- 100 ק" ג חומר החשוד כסם מסוג חשיש. מחקירה ראשונית עלה כי החשודים הם יעדים בכירים של המחוז הדרומי בתחום ייבוא הסמים לארץ.

עוד נתפסו ברכב אמצעי צבאי לראיית לילה ומשקפת צבאית שככל הנראה שימשו אותם במסגרת ההברחות הליליות אותן היו מבצעים.

מפקד היחידה, סנ"צ י': "יחידת המסתערבים של מג"ב בדרום פועלת בטווח הגבול המצרי כנגד טרור והברחות סמים. מדובר אומנם בגבול של שלום אך עם מורכבות ואתגרים המחייבים אותנו למוכנות מבצעית ברמה הגבוהה ביותר כשלנגד עינינו עומד ביטחון אזרחי ישראל". עוד הוסיף סנ"צ י' כי "השיטות בהן פועלים המבריחים מעידות על אימון ומוכנות שמקדימים כל ניסיון הברחה. כמו כן, כאמור, הכוחות המצריים שמזהים הברחות פותחים בירי מסיבי לעבר המבריחים, ירי שעלול לסכן גם את כוחותינו בשטח".

מתחילת השנה סיכלה משטרת ישראל על כל יחידותיה ובהן גם ימ״ס דרום, עשרות הברחות והביאה לתפיסת כחצי טון חשיש. פעילות היחידה על גדר הגבול מביאה לצמצום ניכר בכמות הסמים הנכנסים לשטחי ישראל. המשטרה תמשיך לפעול כנגד הברחות הסמים לרבות בגבולות המדינה תוך הפעלת היחידות המיוחדות והמקצועיות ביותר.

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה