עיריית בית שמש בהודעה מרתיחה לתושבים: "קיבלנו היתר לירות בכלבים בנשק חם" - 0404
+
עיריית בית שמש בהודעה מרתיחה לתושבים: "קיבלנו היתר לירות בכלבים בנשק חם"

עיריית בית שמש בהודעה מרתיחה לתושבים: "קיבלנו היתר לירות בכלבים בנשק חם"

עיריית בית שמש גרמה לסערה בדף הפייסבוק של העירייה לאחר שהעלתה פוסט שבו ציינה כי קיבלה היתר לירות באמצעות נשק חם בכלבים מתפרעים.

וכך כתבה העירייה: "לידיעת תושבי העיר בכלל ובעלי הכלבים בפרט. כהמשך למאבק המקיף של העירייה בתופעת הכלבים המשוטטים, הן מול הכלבים המשוטטים במסגרת האפשרויות הקיימות והן מול הרגולטורים במשרד החקלאות לשינוי המדיניות ולהרחבת האפשרויות, נעתר משרד החקלאות לפניות העירייה והתיר ליחידת הפיצו"ח לירות בכלבים בנשק חם. פעילות הירי בכלבים מתפרעים מותרת מתוקף פקודת הכלבת ותתבצע על ידי צלפים מיומנים של יחידת הפיצו"ח.

התושבים מתבקשים לוודא כפליים שכלביהם לא יצאו לשוטט לבד! הפעילות תתקיים בין השעות 3 לפנות בוקר ועד 7 בבוקר".

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה כי, "מדובר בכלבים נטושים שהופכים לפראיים ותוקפים ופוצעים את תושבי העיר. לא העירייה יורה בהם, אלא משרד החקלאות".

גולשים שונים הגיבו בזעם וכתבו תגובות לעירייה. אירה כתבה: "רוצחים בחסות החוק. במקום לסרס ולעקר ולהחזיר בצורה הומאנית. זה מה שנעשה? הפקרתם אותם כבר מזמן נטושים, רעבים, חולים ואומללים ועכשיו? רצח בדם קר?! שמעתם על צער בעלי חיים או שמה שלא כדאי, לא קוראים בתורה"?

לירון דניאל כתבה: "יש סיבה לכך שאתם עושים את מבצע החיסול הזה בשעה 3 בבוקר. יש כל כך הרבה דרכים למיגור תופעת הכלבים המשוטטים מאשר ירי בנשק חם – כלביות, מבצעי אימוץ, סירוס ועיקור. כמה רשע וחסר כל מצפון צריך להיות כדי להורות על דבר שכזה"?

מיכל כתבה: "אתם השטן בהתגלמותו, עם הסמיילי המבחיל הזה מודיעים על רצח של חיות כאילו זה דבר סטנדרטי ולגיטימי. לא תהיה לכם מחילה לעולם, במיוחד עם ההודעה בשנייה האחרונה באמצע הלילה. עלובים".

שרון כתבה: "אתם לא אמיתיים!! למה לא ללכוד אותם ולשים בכלביה (ולעקר/לסרס) עד אימוץ?? לירות בכלבים?!? זה 2017, מה קורה לכם"??

שלומי כתב: "למה לירות בהם? מה הם אשמים? מה הם עשו לתושבים? מה הם מפריעים? תתחילו להתמקד בדברים יותר חשובים בעיר המחורבנת הזאת, במקום לירות בחיה חסרת ישע שרוב הסיכויים ננטשה על ידי אנשים רעים".

עיריית בית שמש יורים בכלבים