מה מיוחד בלימודי תעודה? - 0404
+
מה מיוחד בלימודי תעודה? Pexels

מה מיוחד בלימודי תעודה?

לימודי תעודה משמשים היום כדרך מהירה לרכוש מקצוע מבוקש ולהתחיל להתמקד בעיסוק בנישה שמדברת אל ליבכם. במקום לעבור שנים של לימודים באוניברסיטה לתואר ראשון אתם יכולים ללמוד בצורה נקודתית מקצוע ספציפי.

תנאי הקבלה ללימודי תעודה יהיו בדרך כלל נוחים יותר וגם שכר הלימוד עשוי להיות נמוך יותר בהשוואה ללימודים לתואר שלם. אספנו עבורכם חמישה מקצועות שניתן ללמוד במסגרת זו.

לימודי תעודה לחינוך והוראה

הדורות הבאים של התלמידים במדינת ישראל יטופחו על ידי "הזרעים" בהם משקיעות המכללות להכשרה בחינוך. תפקידו של המורה מקבל משמעות נוספת כאשר תוכניות הלימוד משתנות והערכים עמם יצאו התלמידים ממוסדות הלימוד מהגיל הרך ועד לפני הצבא ישפיעו לא רק על חייהם אלא על המרקם החברתי שיצרו בעתיד.

לכן, לימודי תעודה בתחום החינוך פותחים בפני בעלי החזון הרואים בעבודת החינוך שליחות, דלת לעולם הכולל – חינוך לגיל הרך, התמחויות בתחומים ספציפיים ואף לימודים המעניקים יכולת לאבחן ליקוי למידה ולסייע בשיפור יכולותיהם ועתידם. 

לימודי אופנה

לימודי אופנה כוללים בתוכם מגוון רחב של התמחויות ותתי תחומים, יש הבוחרים להתמקד בתחום הסטיילינג ומשתלבים בתעשיית הפרסום, והטלוויזיה בתחום זה.

אחרים דווקא מתמקדים בפן המעשי של יצור הבגדים ובוחרים בהתמחות של טקסטיל. תחום זה רחב יותר ויכול להתמקד בעיצוב אופנה הכולל גם את יצירת המודל הראשוני משלב הרישום והסקיצה ועד לתפירת המודל בבד.

לימודי סוכן נסיעות

סוכני נסיעות בעידן האינטרנט צריכים להעניק ערך מוסף ללקוחותיהם על מנת להישאר רלוונטיים. לכן סוכני נסיעות לומדים לייעץ ללקוחותיהם בתחום התיירות והמלונאות.

בקורסים אלה נלמדים העקרונות של תמחור הנסיעות, היבטים עסקיים בניהול סוכנות, מגמות משתנות בענף התיירות, הזמנות רכב וטיפול בהזמנת הטיסות. התחום הפך לממוחשב ולכן במהלך לימודי התעודה נלמדות גם התוכנות בהן נעשה שימוש בתחום התיירות.

גישור

פעמים רבות סכסוכים עסקיים או סכסוכים בין קרובי משפחה מסתיימים בהליך של פשרה באמצעות גישור לפני הגיעם לבית המשפט.

על מנת להיות בעל רישיון לבצע גישור יש ללמוד לתעודה בתחום ולרכוש את הכלים להבין עקרונות של ישוב סכסוכים, ניהול משא ומתן שיתופים ופיתוח שיטות לתקשורת נכונה עם שני הצדדים על מנת ליישם בצורה אופטימלית את מודל הגישור.

עובדי מעבדות

עובדי מעבדות משמשים היום במגוון רחב של תעשיות: החל מעשיית הפרמצבטיקה ועד למעבדות של חומרים כימיים. על מנת לעבוד במעבדה יש להכיר את הסיכונים הכרוכים בעבודה, לעבוד לפי תקנים ולרכוש מיומנות בשימוש בציוד העדין תוך שמירה על גופנו, על הציוד ועל החומרים בהם נעשה שימוש.

משרד הבריאות מעניק גם הסמכה פרטנית למי שלמד איך לפענח בדיקות רפואיות בקורס מיוחד של בדיקות מעבדה לתעשיית הרפואה. תחום זה משיק לתחומים רפואיים נוספים ועבודה בו מעניקה אפשרות להיות חלק מהתהליך המרתק של הצלת חיים.

לסיכום, לימודי תעודה מאפשרים תוך זמן קצר יחסית לרכוש מקצוע מתגמל ולשלב ידע תיאורטי עם ידע מעשי תוך אפשרות להשתלב בתחומים מבוקשים שונים במשרות הדורשות תעודות אלה בארץ ובעולם.