קריאה לראש העיר חיפה: החלף את שם כיכר אונסק״ו לכיכר האבות - 0404
+
קריאה לראש העיר חיפה: החלף את שם כיכר אונסק״ו לכיכר האבות חדשות 0404

קריאה לראש העיר חיפה: החלף את שם כיכר אונסק״ו לכיכר האבות


מערכת חדשות 0404, באמצעות עו״ד אייל פלטק, שלחה מכתב לראש העיר חיפה, יונה יהב, בקריאה לשנות את שם כיכר אונסק״ו בעיר לשם ״כיכר האבות״ וזאת על רקע ההחלטה האנטישמית של אונסק״ו, שמערת המכפלה והעיר העתיקה בחברון הם ״אתר מורשת פלסטיני״.

תחת הכותרת ״שינוי שם כיכר "אונסק"ו" לכיכר "האבות", כתב עו״ד אייל פלטק ליונה יהב: ״בשם מרשי, אתר החדשות 0404 אבקש לפנות בעניין שבנדון ולדרוש טיפול מיידי ומהיר.

ביום ו' 7.7.17, הכריז ארגון "אונסק"ו" – ארגון החינוך, המדע והתרבות של האומות המאוחדות, כי מערת המכפלה הינה אתר מורשת פלסטיני.

החלטה זו מתעלמת ומתכחשת לקשר היהודי ההדוק בין אלפי שנים למערת המכפלה.

ברור כי ההחלטה הינה החלטה פוליטית שמנסה לנתק כל זיקה וקשר בין העם היהודי למקום ומנסה לשכתב, לשנות ולמחוק את ההיסטוריה היהודית למערת המכפלה – החלטה שמעיקרה הינה ניסיון עקר ופאתטי.

עצם המחשבה לנתק כל קשר בין מערת המכפלה – מקום קבורתם של אבות ואימהות האומה, מקום אשר נחשב כקדוש, הינה מחשבה לשכתב את ההיסטוריה היהודית ואף להעלים אותה.

אבקשך, אדוני ראש העיר, לכנס בדחיפות את חברי מועצת העיר ולשנות כאות מחאה והזדהות עם היישוב היהודי בעיר האבות, עם העם היהודי והקשר היהודי למערת המכפלה במשך אלפי שנים ולכבוד האימהות והאבות הקבורים במקום, את שם כיכר "אונסק"ו" בחיפה לכיכר: "מערת המכפלה", כיכר ״האבות והאימהות", או כל שם אחר שמועצת העיר תבחר ואשר יסמן את הקשר העמוק למקום״. (בתמונה: שלט כיכר אונסק״ו בחיפה).