שוק המשרדים המתפתח בראשון לציון  - 0404
+
שוק המשרדים המתפתח בראשון לציון   offispaces.com

שוק המשרדים המתפתח בראשון לציון 

שוק המשרדים בעיר היין ראשון לציון צובר תאוצה מרגע לרגע, כיום ראשון לציון העיר הרביעית בגדולה בישראל בגודל האוכלוסיה והיא מונה כ250,000 תושבים. לכן אין פלא לתנופה הגדולה שהעיר הזו חווה מבחינת הבנייה בעיר בין אם זה פרויקטים למגורים או משרדים ומסחר.

עד שנת 2020 צפויה העיר ראשון לאכלס כ 340,000 תושבים ועכב הגדילה המסאבית בכמות התושבים החלו לבנות עוד ועוד משרדים בראשון לציון על מנת לספק לתושבי העיר מקומות תעסוקה,לחסוך להם את זמן הנסיעה למשרדים בתל אביב, וכמובן להגדיל את הכנסות העירייה על ידי תשלומי הארנונה שצפויים.

מלבד בניית המשרדים בראשון לציון, הערייה משדרגת את פני העיר על ידי שיפוץ הרחובות והמדרכות, הוספת שבילי אופניים ועושה הכל בכדי להנגיש את העיר לכמות גדולה ביותר של אזרחים.

ישנם שלושה אזורי מסחר ומשרדים עיקריים בעיר ראשון לציון שהם היינם :

קניון ראשונים 

פרויקט עזריאלי ראשונים היינו מגדל משרדים בראשון לציון, בן 15 קומות, שכל קומה בגודל של 2,300 מ"ר, ובסך-הכול 30 אלף מ"ר ברוטו משרדים.בפרוייקט יושבים מגוון רחב של דיירים כגון אלקטרה בנייה, מטה קבוצת יינות ביתן, רשת חלליי העבודה דוגת'ר, בנק הפועלים ועוד.

בנוסף בפרויקט ישנו גם קניון בשטח 20 אלף מ"ר, עם חניון תת-קרקעי ובו 1,500 מקומות חניה. הפרויקט ממוקם במזרח ראשון-לציון ממש על תחנת הרכבת ראשונים.

דמי השכירות של משרדים בפרוייקט זה הינם באזורי 45-55 ש"ח למ"ר עבור נכס שבמצב מעטפת, מלבד דמי השכירות הזולים לעומת המחירים של משרדים להשכרה בתל אביב שעומדים על ממוצע של 90-100 ש"ח, 

הפרויקט מושך אליו חברות רבות המחפשות משרדים להשכרה בראשון לציון עקב כמות החניות שמצויות בו, הקניון הצמוד והקרבה המקסימלית לרכבת ולצירי תחבורה ראשיים העוזרים לגיוס עובדים.

אזור התעשייה החדש

ציר קניון הזהב – סינמה סיטי.מאופיין בעיקר בבינייני משרדים ישנים, אך בימים אלו ישנה בנייה של 5 פרוייקטים חדשים של בניינים המיועדים למסחר ומשרדים, 

דמי השכירות שם זולים ונעים באזור 40-50 ש"ח למ"ר ברמת גמר, האזור נמצא בביקוש משום שיש מחסור במשרדים בראשון לציון, הוא קרוב לרכבת, צמוד לאזורי מסחר מרכזיים, ובתווי הרכבת הקלה .

אזור התעשייה הישן

מאופיין בבנייני משרדים ישנים ופחות לקהילת הייטק, אזור זה מאוד מבוקש משום מחירי השכירות שם מאוד נמוכים(40 ש"ח למ"ר) עם דמי ניהול נמוכים(6 ש"ח למ"ר) ושהוא מאוד קרוב לאזורי המגורים בעיר ומאפשר לעובדים הגעה קלה ונוחה באופניים ואף ברגל,

לסיכום בהחלט ניתן לומר שהעיר ראשון לציון הולכת להיות בורג מרכזי ומאוד אטרקטיבי בתעשייה הישראלית   בעקבות מחירי השכירות ודמי הניהול הזולים ביחס למשרדים להשכרה בתל אביב, הקרבה לתחבורה ציבורית ואזורי הפנאי והמסחר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com