בנט: "הצבעת אונסק"ו מבישה, הקשר היהודי לחברון חזק מכל הצבעה", ארדן: "את האמת לא ניתן למחוק" - 0404
+
בנט: "הצבעת אונסק"ו מבישה, הקשר היהודי לחברון חזק מכל הצבעה", ארדן: "את האמת לא ניתן למחוק" חדשות 0404

בנט: "הצבעת אונסק"ו מבישה, הקשר היהודי לחברון חזק מכל הצבעה", ארדן: "את האמת לא ניתן למחוק"

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי תקף את ההחלטה ההזויה של אונסק"ו, שקבעה כי מערת המכפלה – "אתר מורשת פלסטיני".

נפתלי בנט: הצבעת אונסק"ו מבישה, הקשר היהודי לחברון חזק מכל הצבעה. הקשר היהודי לחברון קיים מזה אלפי שנים. חברון, ערש מלכות בית דוד, ומערת המכפלה, הקניין העברי הראשון בארץ ישראל ומקום קבורתם של אבות האומה – הם אתרי המורשת הקדומים ביותר של עמנו. יש לדחות בבוז את החלטת אונסק״ו, ולפעול ביתר שאת לחיזוקה של עיר האבות".

בנט, המשמש גם כיו"ר הוועד הישראלי לאונסק"ו, הוסיף": "הנוכחות שלנו בחברון הייתה רציפה עד ל-1929 כאשר ערבים טבחו בעשרות יהודים. הרצח הנתעב ההוא לא הצליח לנתק את הקשר לעיר ולמערת המכפלה, שהינו אתר יהודי מאז ימי התנ"ך. אף הצבעה לא תשנה את האמיתות הפשוטות הללו. מאכזב ומביש לראות איך פעם אחר פעם ארגון אונסק"ו מכחיש את ההיסטוריה ומעוות את המציאות כדי לשרת, בצורה מודעת, את המנסים למחוק את המדינה היהודית מעל המפה. ישראל לא תחזור לשתף פעולה עם אונסק"ו כל עוד הגוף משמש כלי לניגוח פוליטי במקום ארגון מקצועי".

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן: "את האמת לא ניתן למחוק ולא ניתן לשבור את הקשר של העם היהודי לחברון. על אונסק"ו לחדול מלהוות כלי הסתה של הרשות".

ראשי שדולת ארץ ישראל ח״כ יואב קיש וח״כ בצלאל סמוטריץ: ״החלטת אונסקו היא לא פחות מהכחשת היסטוריה. חברון היא העיר העברית הראשונה ומערת המכפלה היא חלקת גדולי האומה של עם ישראל. אנו קוראים לממשלה לא רק לדחות את החלטת אונסקו, אלא גם להבהיר במעשים שחברון ומערת המכפלה הם אתרי המורשת של עם ישראל".