בדיקת 0404: המשטרה לא אוכפת כלל את מטרד המואזין. בשכונות שונות אף התגבר הרעש - 0404
+

בדיקת 0404: המשטרה לא אוכפת כלל את מטרד המואזין. בשכונות שונות אף התגבר הרעש

במשטרת ישראל לא שמעו על "חוק המואזין" ועל הרצון להביא להפסקת הטרדת מאות אלפי יהודים ברחבי ארצנו כתוצאה מרעש בלתי נסבל ולעתים מכוון, שנגרם כתוצאה מצעקות רמות של מואזינים במסגדים השונים.

בדיקת חדשות 0404 מעלה כי לא רק שמשטרת ישראל כלל אינה אוכפת את מטרדי המואזין, אלא שחוסר פעילותה בנושא הביא לכך שבשכונות מסוימות הרעש וההטרדות אף התגברו.

ללא קשר לרמדאן האחרון, מואזינים שונים מרשים לעצמם להמשיך ולהרעיש בעוצמות בלתי סבירות וזאת תוך ידיעה כי משטרת ישראל לא תפעל כלל בנושא.

לאחרונה, אף החלו בכפרים ובשכונות ערביות להציב רשת רמקולים המופעלים באמצעות חיבור אלחוטי. הרמקולים מפוזרים ברחבי השכונה וחלקם באופן מכוון לעבר השכונה היהודית הסמוכה. הרמקולים מחוברים ישירות למסגד ומגבירים את עוצמת המואזין. רמקולים כאלה תועדו בכמה כפרים ואף לאחרונה בעיר לוד – שם סובלים התושבים היהודים מרעש מטריד.

מעבר לעובדה שמשטרת ישראל אינה אוכפת את מטרדי המואזין, לא רושמת דו"חות ולא מחרימה ציוד (הסירה רמקולים בודדים בלוד והעלימה עין מהצבה של רבים אחרים מחדש), היא גם לא מטפלת כלל בתלונות של תושבים. שיחות למוקדי 100 נענות כי "נשלחה ניידת למקום" – דבר שאינו נכון או "הנושא בטיפול" – אלא שהמטרד נמשך באופן רציף וללא שום טיפול משטרתי.

קצין משטרה מאשר לחדשות 0404 כי אין כלל אכיפה בנושא מטרד המואזין: "זה נכון שמתקבלות תלונות רבות. לצערי, אנחנו לא פועלים בנושא הזה. ברור שאנחנו יכולים לטפל ויש דרך פשוטה מאוד לטפל בעבירה. אפשר, לדוגמא, להחרים ציוד, אבל כנראה שבפיקוד העליון אצלנו חוששים לעשות את מה שחובה עלינו לעשות ולכן המואזינים מאשרים לעצמם להמשיך ולהרעיש".

"אי אפשר לחיות בצורה כזאת. מי שלא גר בסמיכות אליהם לא יבין בחיים על מה שאני מדברת. המואזין נמצא אצלי בסלון, בארוחות, באמצע השינה, בחדר הילדים ובכל האזור. אי אפשר להתרגל לזה ואני גם לא רוצה לנסות ולהתרגל. זו עבירה על החוק. אם אני ארעיש ב-12 בלילה, המשטרה מיד תהיה אצלי. מדוע להם מותר להרעיש בצורה מטורפת ולנו אסור אפילו לצייץ? המשטרה מחרימה לצעירים יהודים ערכות קריוקי, אם הם לא מפסיקים להרעיש, ולמואזין לא עושים דבר", סיפרה לחדשות 0404 תושבת לוד. (בוידאו: רעשי מואזין קשים בלוד. בתמונה: רמקול שמחובר ישירות למסגד ברשת אלחוטית).