משבר מפוטרי ויסוניק וסוגת בקריית גת: פרויקט ליווי המפוטרים יוצא לדרך - 0404
+
משבר מפוטרי ויסוניק וסוגת בקריית גת: פרויקט ליווי המפוטרים יוצא לדרך יח''צ

משבר מפוטרי ויסוניק וסוגת בקריית גת: פרויקט ליווי המפוטרים יוצא לדרך

שר העבודה והרווחה חיים כץ הנחה את שירות התעסוקה לצאת מיידית למהלך השמה בעבודה לעובדים המפוטרים בקריית גת.  מערך כלי התמיכה בעובדים של שרות התעסוקה וקורסי ההכשרה המקצועית יועמדו לרשות מאות העובדים, כאשר המטרה הינה התמקדות בעובדים ומתן ליווי פרטני ואישי של כל עובד.

שר העבודה והרווחה חיים כץ:  "פיטורי מאות עובדים בו זמנית היא טרגדיה אישית עבור כל אחד מהעובדים וטלטלה עצומה בקרית גת והפריפריה, הנחתי את גורמי המקצוע במשרדי להיערך באופן מיידי למתן סיוע וטיפול במאות המפוטרים"

שירות התעסוקה יעמוד בקשר עם הנהלת שני המפעלים, לקבלת רשימות העובדים, במטרה להתחיל לבנות לכל עובד, בהתאם לפרופיל האישי שלו, מסלול טיפול פרטני, הכולל יעוץ תעסוקתי פרטני, סדנאות לחיפוש עבודה, הפניות למקומות עבודה בהתאם לפרופיל העובד ואפשרויות הכשרה מקצועית הכוללות שוברי הכשרה מקצועית, כיתה במפעל וקורסי הכשרה מקצועית.

עוד הוסיף השר חיים כץ,  "נעבוד יד ביד עם התעשייה בדרום כדי לנתב את המפוטרים למפעלים הזקוקים לכוח עבודה מיומן ובמידת הצורך גם נפעל להכשרתם לצרכי המעסיקים, כדי להבטיח את פרנסתם". כמו כן, השר כץ הנחה את גורמי המקצוע במשרד העבודה והרווחה לרתום את משרד הכלכלה שיפנה את כל משאביו לטובת סיוע למפעלים.