לחסוך ממש מתוך הבית - 0404
+
לחסוך ממש מתוך הבית pixabay

לחסוך ממש מתוך הבית

בחורף, בקיץ, בסתיו ובאביב אנחנו נתקלים במצבים בהם אנחנו מוציאים יותר כסף ממה שאנחנו רוצים. בין אם מדובר במזגן שעובד שעות נוספות בימי הקיץ או תנור החימום שמחמם את האווירה בבית בימי החורף הגשומים. כך או כך, נמצא את עצמנו מוציאים על חשמל ומים המון כסף.

אך מה אם נגיד לכם שיש דרך אחרת לצרוך חשמל ומים? דרך חסכונית יותר? לא מאמינים? הנה ההוכחות-

חיסכון כלכלי, איך הוא עובד?

ישנן כמה דרכים לחסוך את הכסף שלכם בזמן שהותכם בבית. דרך מצוינת אחת יכולה לתרום לכם הרבה יותר מחיסכון במים או חשמל. למשל, מושב לאסלה שהוא גם בידה יכול לתת לכם את הפתרון לחיסכון כלכלי.

אל תעקמו פרצוף כי אנחנו אומרים לכם בוודאות שמתקן כמו בידה יכול לחסוך לכם בהוצאות החודשיות, בכך שהוא עוזר לכם לחסוך על ההוצאות של נייר הטואלט שבזכות הבידה תפסיקו להשתמש בו. אם תחשבו על כמות הנייר שמתבזבז בכל פעם שאת נמצאים בחדר השירותים, תבינו שהתקנת בידה פועלת אך ורק לטובתכם.

איך אפשר לחסוך במים?

יש לכם חצר שאתם צריכים להשקות? פרחים שצריכים מים מדי יום? אל חשש. בזמן שאולי הפרחים שלכם לא צורכים כמויות גדולות של מים, מערכת ההשקיה של החצר שלכם ודאי לוקחת המון. אנחנו פה כדי לגלות לכם את הסוד הפשוט להשקיית הגינה!

כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט לשנות את שעת ההשקייה שלכם לשעות הערב המאוחרות. למה? השקיית הגינה בשעות השמש לא יועילו בכלום מאחר ורוב המים יתאדו בטרם יספיקו לשרת את הצמחייה שלכם. אך גם בשעות הערב המוקדמות לא יהיה בכך טעם כיוון שהאדמה עוד חמה ולא תאפשר למים לתת את מה שהצמחייה שלכם צריכה.

ומה בנוגע לחשמל?

נכון שחיסכון בחשמל הוא מוכר יותר ופשוט יותר לעקוב אחר בזבוז החשמל. לאחר שביצעתם את הבדיקה של איזה מכשיר חשמל צורך חשמל בצורה גבוהה, התחילו לחשוב על דרכים חלופיות לשימוש בחשמל.

כמובן שתוכלו לרכוש שקעים חסכניים בחשמל, אך זה לא מספיק בשביל ליצור חיסכון משמעותי שתוכלו להרגיש. שיטה נוחה לחיסכון בחשמל תהיה להחליף את הנורות הקיימות לכם בבית לנורות חסכוניות יותר. נורות לד למשל הן גם חסכוניות, גם מאירות אור חזק וגם נשארות לטווח ארוך.  

כמו כן, חיסכון בחשמל נובע מהדברים הקטנים ששוכחים לעשות בבית לאחר סיום שימוש במכשיר חשמלי. נתקו אותו. נתקו את כולם. מה שלא מצריך חשמל כל הזמן כמו מקרר למשל, יכול להיות מנותק מהחשמל עד לשימוש הבא.

כמו שאמרנו, חיסכון הוא בפרטים הקטנים. כאשר תתחילו לשים לב לפרטים הקטנים של הבית תוכלו להעניק לעצמכם חיסכון משמעותי שיקל על לבכם ועל כיסכם.