השגריר פרידמן התרגש: קיבל מדגן פמוטים מאבני איתמר בשומרון - 0404
השגריר פרידמן התרגש: קיבל מדגן פמוטים מאבני איתמר בשומרון שגרירות ארה"ב

השגריר פרידמן התרגש: קיבל מדגן פמוטים מאבני איתמר בשומרון

ראש מועצת שומרון העניק לשגריר ארה"ב דיוויד פרידמן פמוטים מאבני איתמר בשומרון.

דגן, שידוע בקשריו עם הממשל האמריקאי החדש, הוזמן אמש לחגיגות יום העצמאות הרשמיות בבית שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן.

דגן, שתמך בטראמפ בגלוי עוד קודם לבחירתו, וחיזק את קשרי השומרון עם המפלגה הרפובליקנית ב-6 השנים האחרונות. הוזמן להשבעתו של הנשיא טראמפ, נפגש עם השליח המיוחד של הנשיא למזה"ת ג׳ייסון גרינבלט, הוזמן לקבלת הפנים לטראמפ בביקורו האחרון ואמש הוזמן לבית השגריר לחגיגות יום העצמאות – אליהן מוזמנת בד"כ הנהגת המדינה.

אמש העניק ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לשגריר ורעייתו פמוטים שהוכנו ע"י אמן האבן אסף קידרון מאבני איתמר שבשומרון.

קידרון, תושב איתמר נחשב לאחד מאמני האבן החשובים בארץ. ראש מועצת שומרון בירך את השגריר ורעייתו ששמחו מאוד בהענקת המתנה ואמר: "בחרנו להעניק לשגריר מתנה, פמוטים המפיצים אור, דווקא מאבני איתמר שבשומרון. כסמל לשורשים העמוקים של עם ישראל בארצו, ולאור שיכולה להפיץ ארה"ב כסמל הדמוקרטיה והחופש וכמי שמסוגלת להלחם בטרור למען ארה"ב ולמען ישראל ובתוכה ההתיישבות ביו"ש וכסמל להתחממות היחסים בין ישראל לממשל האמריקאי"

אמן האבן אסף קידרון שהיה גם חברו של אודי פוגל והאדם האחרון שראה אותו לפני שנרצח עם ילדיו ואשתו באחד מפיגועי הטרור הקשים שידעה מדינת ישראל אמר: "אני מקווה שכל ערב שבת כשידליקו את הנרות ויביטו בלהבות המרצדות, שהאבנים הללו יכניסו בהם את אהבת הארץ וכי השגריר ואשתו יזכו לעשות את תפקידם מתוך נאמנות לארה"ב ואהבה לארץ ישראל".

על הפמוטים נכתבה הקדשה לשגריר ארה"ב: מתושבי השומרון – לאוהב השומרון: "מי ייתן והאור של החופש והשגשוג יזרחו על שתי האומות שלנו גם יחד". (צילום: שגרירות ארה״ב).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]