עבירות תנועה: היעוץ המקצועי ביותר - 0404
עבירות תנועה: היעוץ המקצועי ביותר

עבירות תנועה: היעוץ המקצועי ביותר

הן עורבות לנו בכל פינה, לעתים אנחנו מודעים להן היטב ולעתים אנו מבצעים אותן מבלי משים. כל נהג מבצע עבירות תנועה כאשר הוא נוהג בכביש. לא אחת מדובר בעבירה בלתי מורגשת כמעט כמו נסיעה במהירות מופרזת של כ-5 קמ"ש מעל המותר, ובמקרים אחרים זו עבירה משמעותית כמו עקיפה במקום אסור או נהיגה בקלות ראש אשר עלולה להוביל לתאונה ולזימון לבית המשפט. כששוטר תנועה עוצר אותנו באמצע הדרך או כאשר עניין שלילת הרישיון מאיים עלינו, אנו רוצים להיות בטוחים שיש מי שיכול להגן עלינו. לשם כך, עוד לפני שאתם מתחילים לענות על השאלות של השוטר, בקשו ייעוץ מקצועי מעורך דין לדיני תעבורה.

עצרו אותי על עבירת תנועה – מה עושים?

ריבוי החוקים בכביש והמצב הגופני והנפשי של הנהג בזמן נתון משפיעים על איכות הנהיגה, כך שבמקרים רבים עבירות תנועה הן בלתי נמנעות. לא תמיד ניתן למנוע קנס או זימון לבית המשפט, אך לעתים אפשר למנוע את החמרת המצב. אלה כמה טיפים שימושיים שיעזרו לכם להתנהל מול רשויות החוק במקרה של עבירה בכביש:

לפנות לעורך דין – לא כל פקח תנועה יגיד לכם זאת, אך יש באפשרותכם להתייעץ עם עורך דין תעבורה לפני שאתם מתחילים להציג את הגרסה שלכם. מומלץ לנצל את הזכות הזו ולפנות לעורך דין אשר יוכל להנחות אתכם. התייעצות זו תמנע מכם לבצע טעויות אשר יתבטאו לאחר מכן בשימוע שלכם. לדוגמה, ישנם נהגים אשר משוכנעים כי הודאה בעבירה שבה הם מואשמים תקל על עונשם, כשלמעשה אין זה כך.

אספו מידע רלוונטי – כדי להקל על עורך הדין שלכם ולהתכונן היטב לדיון בבית המשפט, כדאי לאסוף כמה שיותר מידע על הזימון – מדוע נשלח אליכם הזימון? האם אתם מוזמנים כעדים או כנאשמים?

הרושם הראשוני משפיע – הגרסה הראשונית המתועדת על ידי השוטר היא הגרסה שתתקבל בבית המשפט, ולכן עליכם לחשוב היטב על כל משפט. אם אינכם יודעים מה לומר, מוטב לשמור על זכות השתיקה עד להתייעצות עם עורך הדין לענייני תעבורה. גם לאחר שהגרסה של השוטר מנוסחת היטב, עברו על כל הסעיפים כדי לוודא שהם אינם כוללים האשמות שלא ביצעתם.

לבחור עורך דין מקצועי ולצאת זכאים במשפט

אם נקלעתם למצב בלתי נעים של זימון לבית המשפט בעקבות עבירה שביצעתם, עליכם לפנות לאדם המתמחה בנושא של דיני תעבורה ושיוכל לייצג אתכם בכבוד, כלומר – עורך דין. מומלץ להקדיש זמן לבחירת עורך הדין המתאים לכם. מעבר למקצועיות ולשליטה במונחים המשפטיים, חשוב שתיווצר כימיה בינכם לבין עורך הדין. כך תוכלו לפעול יחדיו למען השגת הקלה בעונש או ביטול העונש כליל. כמו כן, כדאי לבחור עורך דין אשר יד לו ניסיון של שנים רבות בתחום התעבורה, כדוגמת עורך דין דוד גולן. עורך דין מנוסה נתקל במקרים מורכבים רבים והוא יוכל לסייע לכם במהירות ובמיומנות.

שלילת רישיון – האם זה סופי?

שלילת רישיון של נהג יכולה להיעשות מסיבות שונות, בהתאם לחומרת המעשה של הנהג. לעתים שלילת הרישיון משמעותית ביותר עבור הנהג גם אם היא נעשית לתקופה קצרה יחסית של 30 יום. זאת משום שבמקרים לא מעטים פרנסתו של הנהג תלויה ברישיון שלו – לדוגמה, אם מדובר בנהג הסעות או נהג מונית. ועדיין, ישנם מקרים שבהם יכול עורך הדין לבצע ביטול שלילת רישיון. לדוגמה, אם הנהג נתפס בנהיגה בשכרות, ניתן לפעמים להוכיח שבדיקת הינשוף, אשר בה נכשל הנהג, לא התבצעה כהלכה – השוטר לא פעל לפי ההוראות או שהמכשיר לא עבר כיול – ולכן לא ניתן להוכיח כי המואשם נהג בשכרות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]