7 כיתות אקוסטיות חדשות ייבנו בקריית אתא - 0404
+
7 כיתות אקוסטיות חדשות ייבנו בקריית אתא עיריית קריית אתא

7 כיתות אקוסטיות חדשות ייבנו בקריית אתא

במסגרת פרויקט הנגישות העירונית, תבצע עיריית קרית אתא בשיתוף עם משרד החינוך בנייה של 7 כיתות אקוסטיות נוספות בבתי הספר בהתאם להמלצות יועץ הבטיחות שבדק את מוסדות החינוך בעיר. הכיתות האקוסטיות יצטרפו ל- 16 הכיתות שנבנו בבתי הספר "רוגוזין", "נועם", "גיבורי עציון" והישיבה התיכונית במהלך שנת 2017. עלות הפרויקט כ- 360,000 ש"ח .

עפ"י החוק, זקוקים ילדים בעלי מוגבלויות לתנאי למידה סביבתיים מתאימים על מנת ליצור תנאי למידה מיטביים ונוחים. מכשירי השמיעה מגבירים את קולות הדיבור בכיתה, אך גם את קולות הסביבה, כגון: קולות דיבור התלמידים, הזזת כיסאות, רשרוש נייר, רעש במסדרון, משחקי כדור בחצר ועוד.

עבודות השיפוץ על הכיתות האקוסטיות יכללו הנמכת תקרה והפיכתה לאקוסטית, ציפוי הרצפה ב- P.V.C, החלפת מזגנים, ציפוי בולע קול בקירות, וריפוד תחתיות רגלי הכיסאות והשולחנות בגומי במידת הצורך למניעת רעשי הזזת ריהוט בכיתה.

יעקב פרץ, ראש עירית קרית אתא: "אנו מחויבים למרחבי למידה מוגנים, נגישים ומתאימים לצרכיהם המיוחדים של תלמידים עם מוגבלויות. במסגרת תכנית ההנגשה, העירייה תמשיך להשקיע משאבים ולקדם את הנגישות הפיסית של מבני ציבור ושטחי ציבור עירוניים, כמו גם  פיתוח תכניות חברתיות ותרבותיות ופיתוח תכניות הסברה להעלאת המודעות הציבורית לצרכי האנשים עם המגבלות במטרה להעניק לאוכלוסייה זו תנאים מחייה מיטביים".