משמרים ומתעדים: טקס סיום פרויקט אקולוגיה וסביבה בקריית אתא - 0404
משמרים ומתעדים: טקס סיום פרויקט אקולוגיה וסביבה בקריית אתא עיריית קריית אתא

משמרים ומתעדים: טקס סיום פרויקט אקולוגיה וסביבה בקריית אתא

השבוע נערך טקס לסיכום הפרויקט החינוכי להגנת הסביבה "שימור ותיעוד מגוון מקומי של מיני בעלי חיים, צמחים ובתי גידול" פרי שיתוף פעולה בין מחלקת החינוך, מחלקת איכות הסביבה בעיריית קריית אתא, איגוד ערים מפרץ חיפה והמשרד לאיכות הסביבה, הפועל עבור תלמידי כיתות ד'-ו' בכל בתי הספר בעיר.

במסגרת התוכנית השתתפו התלמידים במהלך השנה בימי שטח, טיולים, הרצאות וסדנאות והקימו מעבדת שדה מעשית הכוללת איסוף ותיעוד של בעלי חיים וצמחים, מפגש עם מגוון בתי גידול, שימוש במגדירים לזיהוי וחקר ושימוש בכלים מיוחדים לאיסוף ומחקר. הפרויקט מאפשר הקניית ידע על המגוון הביולוגי הקיים בסיבתם של התלמידים, תוך שימת דגש על דילמות שימור מול פיתוח ונושאי אקולוגיה וסביבה.

קריית אתא הינה עיר ייחודית, אשר גובלת בשטחים פתוחים רבים ויש בין בתיה חצרות ירוקים ושטחים לא בנויים המשמשים בית למגוון אדיר של צמחים ובעלי חיים. פעילות הפיתוח האינטנסיבית של האדם במהלך המאה ה-20 גרמה לירידה במגוון המינים המקומיים ופרויקט זה מאפשר להגביר את המודעות לנושא בקרב הדור הצעיר.

עיריית קריית אתא

עיריית קריית אתא

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]