עורך דין מקצועי לירושות וצוואות - 0404
+
עורך דין מקצועי לירושות וצוואות

עורך דין מקצועי לירושות וצוואות

הירושה היא נושא טעון הגורר לא אחת מריבות ומתחים בין קרובי המשפחה. לעתים קורה שקרוב משפחה אחד מתאכזב מהסכום שירש לו יקירו, בעוד קרוב משפחה אחר מקבל כסף גם אם לא היה בקשר תדיר עם המנוח. כדי לפתור את הבעיות והסכסוכים, ממנה האדם עורך דין לפני מותו כדי לחלק את הירושה בהתאם. עם זאת, עבודתו של עורך הדין אינה מסתיימת עם מותו של המוריש, עליו לפתור לעתים סכסוכים פנימיים בין בני המשפחה.

מיהו היורש החוקי

על פי חוקי ישראל ניתן לרשת את הכסף באחת משתי דרכים. הדרך האחת היא על ידי צוואה מפורשת של המנוח המחלקת את הכסף בדיוק רב וקובעת את הכסף והרכוש שיעבור לבן משפחה זה או אחר. מנגד, אם המנוח לא הספיק לכתוב את צוואתו לפני מותו, מתחלק הכסף על פי חוק הירושה. לפי חוק זה, היורשים החוקיים של המנוח הם בן/בת הזוג והילדים.

באיזו דרך ניתן להוריש את הכסף

אנשים בעלי הון וכן אנשים מן השורה מעוניינים לכתוב צוואה לפני מותם, כדי להעניק ליורשיהם המועדפים ירושה נכבדה ואת האמצעים והיכולת להתפרנס בכבוד. אלה כמה סוגי צוואות נפוצים:

צוואה בפני עדים – כדי לתת תוקף לצוואה זו, עליה להיחתם בפני שני עדים לפחות. על צוואה זו חותם לא רק המוריש, אלא גם שני העדים אשר שמעו אותו מכריז על כך שזו צוואתו. כמו כן, לא כל אחד יכול להיות עד. על העד להיות בן 18 לכל הפחות, ובית המשפט רשאי לפסול לעדות אדם שאינו כשיר לכך.

צוואה שנכתבה בכתב יד – צוואה זו כתובה בכתב ידו של המוריש, ועליה צריכה להופיע גם חתימתו. אין חוק מסוים לגבי המיקום של החתימה בעמוד.

צוואה בעל פה – לעתים האדם אינו יכול לכתוב את הצוואה בגלל המצב הגופני הירוד שבו הוא נתון, והוא מכריז על חלוקת ירושות בעל פה בפני שני עדים.

צוואה בפני רשות – צוואה מסוג זה נעשית בפני רשות עליונה כמו בית משפט.

איך בוחרים עורך דין מקצועי

מכיוון שמדובר בנושא רגיש, עורך דין ירושות מקצועי כמו עו"ד אוהד שוהם הוא אדם מנוסה, מקצועי וסבלני. מומלץ להיערך מראש לקראת הצורך בשכירת שירותיו של עורך דין זה כדי לחסוך סכסוכים מיותרים. ראשית, כדאי לחפש באינטרנט עורך דין מקצועי המתמחה בתחום הירושות. ניתן לקרוא מה כתבו גולשים אחרים בפורומים השונים ולבדוק על איזה עורך דין הם ממליצים. כמו כן, ניתן לשאול חברים ובני משפחה לגבי עורך דין טוב. נוסף על כך, בפגישה עם עורך הדין חשוב שתיווצר כימיה בין המוריש לבין עורך דין ירושות. כך ניתן יהיה להגיע למצב של אמון הדדי, לכתוב את הצוואה הרצויה ולחסוך סכסוכים בזמן קבלת ירושה על ידי קרובי המשפחה המוזכרים בכתב היד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com