8 אחים שכולים חברו להקמת פינה חמה לחיילים. דגן: "זכות להיות שותפים בפרויקט המרגש הזה" - 0404
8 אחים שכולים חברו להקמת פינה חמה לחיילים. דגן:

8 אחים שכולים חברו להקמת פינה חמה לחיילים. דגן: "זכות להיות שותפים בפרויקט המרגש הזה"

8 אחים ואחיות שכולים, כולם מאותו יישוב – ברוכין שבשומרון. חברו יחד להקמת פינה חמה לחיילים ביישוב לזכר אחיהם שנקרא: "מצפה אחים". שניים מהם: בעל ואשה עמיחי וצופיה אונגר, נשאו דברים בחנוכת הפינה החמה המחודשת.

לאחרונה בעקבות ההתפתחות של היישוב ופרויקטי הבנייה באזור, "מצפה אחים" שהוקם ב-2003 הועתק ונבנה מחדש.

לפרויקט חידוש ושדרוג המקום התגייסו קרן ,One Israel Fund המועצה האזורית שומרון והיישוב ברוכין, כאשר לאורך כל הדרך התגייסו כלל התושבים לשדרוג המקום החל משירותי אדריכל ועד לבניית המקום בפועל.

בסוף השבוע האחרון, התקיים טקס חנוכת המבנה בהשתתפות משפחות הנופלים, רב היישוב הרב מאיר הילביץ, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, התורמים: פיל וננסי רוזנבלט וילדיהם ונכדיהם, הרבי וחנה זקריאן, הלן פרידמן, יו"ר One Israel Fund , הרב דוד מרכוס, מח"ט אפרים עידן כץ ותושבים רבים.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הודה לקרן על העשייה הברוכה הן בברוכין, הן בכל השומרון ובירך את התושבים ואת התורמים: "זכות להיות שותפים בפרויקט המרגש הזה. פרויקט הנצחה שבא להוסיף חיים, להוסיף אהבת חינם וערבות הדדית. "מצפה אחים" הוא כבר שנים רבות סמל של ממש, בו חיילים, אנשי המשטרה וכוחות הביטחון באמת מרגישים "בבית". אנחנו נרגשים מאד היום להוסיף קומה לפרויקט המיוחד הזה אל מול השכונות החדשות שנבנות מסביב".

הרב מאיר הילביץ רב הישוב ברוכין אמר בחנוכת המקום: "מאוד מרגש להיות באירוע כזה. מתוך הרוח של הקדושים האלו, אנחנו מוסיפים אהבה ומארחים את חיילי צהל היקרים".

צופיה אונגר אחותו של סרן אריאל חובב הי"ד נשאה דברים יחד עם בעלה עמיחי אונגר ששכל את אחיו ירון אונגר וגיסתו אפי בפיגוע ירי כשהיו בדרכם מקריית מלאכי לבית שמש: "מצפה אחים נקרא על שם אחינו שאינם נמצאים כאן היום אבל הוא גם מרמז עלינו, אחיהם, תושבי הישוב שאיבדו את אחיהם ושהחליטו להמשיך לחיות בכל הכוח. ליישב את ארץ ישראל ולתרום לעם ישראל בכל דרך אפשרית. זה הציווי שלנו, להמשיך בחיים, עם כל הקשיים. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]