המסלקה הפנסיונית – כל המידע במקום אחד - 0404
+
המסלקה הפנסיונית – כל המידע במקום אחד

המסלקה הפנסיונית – כל המידע במקום אחד

הפרשות לפנסיה הם אחד הדברים החשובים שיש לדאוג להם כבר במהלך שנות העבודה הראשונות. בין אם רק סיימתם את התיכון ואתם עובדים ברשת מזון כדי להעביר את הזמן עד הגיוס ובין אם אתם כבר אחרי התואר והתקבלתם לעבודה נחשקת ואטרקטיבית. אך לעתים העובד אינו מודע לכל החסכונות שלו ואינו יכול לאחד אותם בעת הצורך. בזכות הפתרונות הטכנולוגיים הקיימים היום, ניתן לקבל מידע אמין על החסכונות שיש ברשותנו.

היום כל מבוטח יכול ליהנות מיתרונותיה של המסלקה הפנסיונית

המסלקה הפנסיונית מספקת שירותי סליקה פנסיונית המאפשרים למבוטחים לקבל מידע אמין על חסכונותיהם. את המסלקה יזם משרד האוצר, והיום חברה כמו דורות נט מתפעלת אותה בהצלחה. למסלקה כמה יתרונות בולטים:

מערכת ידידותית למשתמש – לא כולנו מומחי מחשבים ואחדים מאתנו נכנסים לאינטרנט רק כדי לדלות מהמייל את המצגת מהבת מצווה של הנכד. משום כך, המסלקה הפנסיונית נוחה לשימוש עבור כולם, וניתן לבצע בה פעולות כמו הרשמה למערכת או שליחת טפסים.

חסכון בזמן – היום אין צורך לחכות לסוכן הביטוח אשר יצא לחופשה או לעמוד בתור לביטוח הלאומי. אם אתם זקוקים למידע על החסכונות שלכם תוכלו להזמין אותו בלחיצת כפתור ומבלי לצאת מהבית.

אפשר לתת גישה לסוכן – אם אינכם מתמצאים במערכת האינטרנטית או שלא כל כך מבינים בתחום הביטוח והפנסיה, ניתן לתת הרשאות למסלקה הפנסיונית עבור סוכן הביטוח שלכם. כל שאתם צריכים לעשות הוא להצטייד בייפוי כוח, והסוכן כבר יעשה את כל השאר וישתמש בשירותיה של מסלקה פנסיונית כדי להתאים עבורכם את התכנית הפנסיונית הטובה ביותר.

כל אחד יכול – אם אתם מעוניינים לנהל את כספי הפנסיה שלכם בעצמכם ללא עזרתו של סוכן ביטוח, תוכלו לעשות זאת באמצעות המסלקה אשר מספקת שקיפות לכל מבוטח.

הליך הרשמה פשוט – לא צריך לסיים תואר באוניברסיטה כדי להשתמש במסלקה פנסיונית. כל שעליכם לעשות הוא להירשם למערכת על ידי חברה כמו דורות נט, לקבל פרטי גישה – שם משתמש וסיסמה – ולגשת למערכת.

מידע מאובטח – אחד היתרונות הבולטים של המערכת הוא אבטחת המידע שלה. המידע שלכם רגיש, ולכן לא כדאי שהוא ייפול ידיים הלוא נכונות, כדוגמת האקרים שתוקפים אתרים מדי יום ביומו. המסלקה הפנסיונית עומדת בתנאי אבטחה מחמירים, והיא מוחקת באופן אוטומטי את התוצאות לאחר שבוע ימים.

אילו סוגי פנסיה קיימים

קיימים שלושה סוגים עיקריים של קרן פנסיה. הפנסיה הנפוצה ביותר היא פנסיית הזקנה. עבור פנסיה זו עמלים המבוטחים במשך כל חייהם ומפרישים משכרם לעתיד לבוא. את הפנסיה הזו ניתן לקבל בגיל 60 או בעת הפרישה מהעבודה. הפנסיה השנייה היא פנסיית שארים. הפנסיה ניתנת לקרוביו של המבוטח במקרה של פטירה, לדוגמה – עבור אלמנה, יתומים או יתומים שאומצו כחוק. הפנסיה השלישית היא פנסיית אובדן כושר עבודה הניתנת לעובד המאבד 25% מכושר עבודתו בגלל פציעה. גובה הפנסיה המופרשת וסוגה משתנים מתכנית פנסיונית אחת לאחרת.

אילו תכניות פנסיוניות ניתן למצוא במסלקה הפנסיונית

מסלקה פנסיונית היא כלי המציג מגוון רחב של תכניות. הפרשות פנסיוניות מתחלקות למגוון רחב של תכניות, בהתאם להעדפותיו של המאובטח ולמצבו המשפחתי והכלכלי. לדוגמה, ניתן להירשם למסלול הבסיסי ביותר שבו הסכומים המופרשים לפנסיית הזקנה זהים דיים לסכומים המופרשים לפנסיית שארים או פנסיה המוענקת בעקבות אובדן כושר העבודה. במסגרת תכניות אחרות ניתן להגדיל את סכום הפנסיה לטובת השארים או הנכות, בהתאם לצורך. כמו כן, ישנו גם מסלול אישי המאפשר למבוטח לקבוע את גובה סכומי הפנסיה המופרשים לכל מטרה או מסלול פנסיה מוקדמת שבמסגרתו מופרשים הכספים בגיל 60. פנסיה זו משתלמת מבחינת הכספים המתקבלים – זהו הסכום הגבוה ביותר שיכול לקבל המבוטח מבין כלל התכניות האחרות.