להיות קבלן רשום - 0404
+
להיות קבלן רשום גלאור

להיות קבלן רשום

הקבלן הוא האדם שאליו פונים כאשר יש צורך לשפץ את הבית או לבנות בית חדש. אך לפני שפונים לקבלן הראשון שמופיע בתוצאות החיפוש בגוגל, חשוב להבין שבחירת קבלן היא אינה עניין של מה בכך. קבלן מקצועי צריך להיות קבלן רשום בעל אישור לעסוק בקבלנות לפי החוק. קבלן בלתי רשום עלול לגרום לנזק בלתי הפיך למבנה ולגרום אף לנפגעים בגוף ובנפש. משום כך, חשוב לזכור שבמידה מסוימת הקבלן אחראי על חיי אדם, ולכן עליו להיות מורשה ומקצועי.

קבלן מקצועי הוא קבלן רשום

קיימות חברות קבלנות כדוגמת גלאור העוסקות בהליך רישום קבלן. כדי להיות רשום, על הקבלן להופיע ברשם הקבלנים. פנקס זה מכיר רשימה של כאלף קבלנים מהצפון ועד הדרום אשר קיבלו את האישור לעסוק בקבלנות. קבלנים אלה מקבלים את האישור לעסוק בעבודות שעלותן יכולה לעלות מעל ל-30 אלף שקלים. ניתן לבדוק בקלות אם הקבלן שלפניכם הוא קבלן רשום או לא. כל שעליכם לעשות הוא לפנות למשרד השיכון ולבדוק את שם הקבלן ברשימותיו. כמו כן, ניתן פשוט לבקש מהקבלן להציג את האישור שברשותו.

עובדים עם קבלנים מסווגים

בדומה לצבא או למשטרה הקבלנים מסווגים לפי דרגות. ישנם חמישה דרגים לקבלנים, כאשר הדרג הראשון הוא הנמוך ביותר ואילו הדרג השני הוא הגבוה ביותר. סיווג קבלנים זה מתבצע במטרה לחלק את הקבלנים גם לפי מקצועיותם ושנות הניסיון שהם צוברים. הקבלן המתחיל המסווג בדרגה הנמוכה ביותר מטפס אט אט בסולם הדרגות עד אשר מגיע לדרגה החמישית והאחרונה. כמו כן, ככל שעולה דרגת הסיווג, כן ניתן להגדיל את סכומי הכסף עבור הפרויקטים. על פי רוב, ניתן להגיש בקשה אחת לשנה כדי לעלות בדרגה מחברת קבלנים שיש לה את האישור לעלות בדרגה, אם כי במקרים מסוימים ניתן לשלוח בקשות חריגות.

איך לבחור את הקבלן הנכון

בנוסף לדרישה של הקבלן להיות קבלן מוכר, יש צורך לבדוק פרמטרים נוספים לפני שבוחרים את הקבלן הנכון:

הקבלן מכיר את העבודה – כשם שלא תפנו לרופא אף אוזן גרון כדי לטפל ברגל שבורה, כן לא תפנו לקבלן שיפוצים כאשר אתם בונים בית. כמזמינים את שירותיו של הקבלן חשוב לוודא כי הוא יודע לעשות את סוג העבודה הנדרש.

לבחון את הקבלן – גם אם כבר סגרתם עסקה עם קבלן מומחה, אין זה אור שצריך לנוח על זרי דפנה. בצעו מעקב תמידי אחר עבודתו: האם הוא מעסיקים עובדים מקצועיים? האם הוא עומד בלוח הזמנים? האם הוא מצליח למצוא פתרון לבעיות מורכבות שצצות במהלך הבנייה או השיפוץ?

קבלן קל"ב – כדאי לבחור את הקבלן הקרוב לאזור מגוריכם. הדבר יקל על העברת חומרי הבנייה הכבדים ויחסוך לכם תשלומים נוספים על נסיעות.

עבר פלילי – ביצוע שיפוצים או בנייה דורשים אחריות על חיי אדם. משום כך, יש לוודא כי לקבלן אין עבר פלילי.

שמירה על בטחון העובדים – קבלן מקצועי, אמין ומנוסה דואג לבטח את עובדיו באתרי הבנייה למקרה של פציעות. אחרי הכול, מדובר בעבודה פיזית קשה שאינה נטולת סיכונים.

להתייעץ עם אחרים – כדי לבחור קבלן שיפוצים מקצועי יש צורך להתייעץ עם הסביבה הקרובה. גם אם האתר של הקבלן נראה מעוצב ויפה והחברה פועלת במשך שנים רבות – כשיש ספק, אין ספק. רצוי לבקר בפורומים העוסקים בקבלנים כדי לוודא שמדובר בחברה אמינה. כמו כן, מומלץ להתייעץ עם בני המשפחה והחברים ולבדוק אם הם מכירים קבלן אמין.

רישום בחברת רישום קבלנים – אחת הדרכים לאתר קבלן מקצועי היא לבדוק איזו חברה רשמה אותו כקבלן. חברה כמו גלאור עוסקת בסיווג קבלני ובהדרכתם. דרך חברה כמו זו עובדים קבלנים מכל רחבי הארץ, והיא מעניקה להם גם שירותי ייעוץ והכוונה.