בעקבות הפיגוע בו נכוותה קשות איילה שפירא: ימוגנו רכבי הליסינג ביהודה ושומרון - 0404
+
בעקבות הפיגוע בו נכוותה קשות איילה שפירא: ימוגנו רכבי הליסינג ביהודה ושומרון דוברות מוטי יוגב

בעקבות הפיגוע בו נכוותה קשות איילה שפירא: ימוגנו רכבי הליסינג ביהודה ושומרון

לאחר שנים בהן נמנעה אפשרות מיגון רכבי ליסינג ביהודה ושמרון עקב התנגדות החברות, בעקבות התערבות ועדת משנה יו"ש בראשות חבר הכנסת מוטי יוגב מעתה ניתן למגן רכבי ליסינג במימון המדינה.

הפיגוע ליד מעלה שומרון בו נכוותה קשות ונפצעה קשה הילדה איילה שפירא ברכב ליסינג שאינו ממוגן בפני אבנים ובקבוקי תבערה, העלה את הבעיה לפיה לא ניתן למגן ביהודה ושומרון רכבי ליסינג בשל סירוב חברות הליסינג. לטענת החברות שסירבו עד כה למיגון הרכבים, המיגון נגד אבנים ובקבוקי תבערה מגביר את בלאי הרכב ומוריד את ערכו.

בעקבות המקרה, פנה חבר הכנסת מוטי יוגב באמצעות ועדת המשנה לענייני יו"ש בוועדת חוץ וביטחון בראשה הוא עומד למשרד התחבורה בבקשה להניע תהליך מול חברות הליסינג ולמצוא הסדר שיאפשר את מיגון הרכבים. לוועדה זומן גם ראש איגוד רכבי הליסינג יחד עם נציגי משרד התחבורה ומשרד הביטחון. השבוע הגיע משרד התחבורה לסיכום מול חברות הליסינג. הטפסים המעודכנים הועלו לאתר משרד התחבורה, ומעתה ניתן למגן גם רכבי ליסינג במימון המדינה. בעלי הרכבים נקראים להיכנס לאתר משרד התחבורה, להוריד את הטפסים ולהכנס לתהליך מיגון רכביהם מפני אבנים ובקבוקי תבערה.

יו"ר ועדת המשנה לענייני יו"ש וחבר ועדת חוץ וביטחון חבר הכנסת מוטי יוגב אמר: "זו בשורה מצילת חיים, שאם הייתה מגיעה בזמנה הייתה חוסכת סבל רב ממשפחת שפירא. אני מודה למשרד התחבורה על ההתגייסות ולכלל הנוגעים בדבר על היכולת לגשר על הפערים למען הצלת חיים. כמובן חשוב כאן להזכיר לכולנו ששום מיגון אינו אמור להוריד את הרגל מהגז במלחמה עם הטרור שמנסה לנשל אותנו מארצנו. אנו צריכים להלחם בטרור באופן בלתי מתפשר לצד שמירה על תושבי יהודה ושומרון".