המדריך המקוצר לתחזוק תכשיטים - 0404
+
המדריך המקוצר לתחזוק תכשיטים pixabay

המדריך המקוצר לתחזוק תכשיטים

תכשיטים – בעיקר תכשיטים שאנחנו עונדות הרבה, כמו טבעות נישואין – זקוקים לתחזוק תדיר על מנת לשמור על הצבע, הניצוץ, החיוניות והברק. רצוי להעביר כל תכשיט ניקיון מדי פעם

(כתלות בתדירות הענידה, לדוגמה טבעות נישואין יותר מאשר עגילי פנינה שאתן עונדות פעם ב…), ופעם בשנה רצוי להסתייע בשירות ניקוי מקצועי.

איך מתחזקים את התכשיטים בעצמנו? המדריך הבא יעזור לכן!  

תכשיטי יהלומים

טבעות יהלומים ותכשיטי יהלומים הם אמנם לנצח, אבל זה לא אומר שהם לא זקוקים לקצת תחזוק כדי להישאר נוצצים ומלאי ברק. ברגע שנוגעים ביהלומים, הם מתכסים בשומן שעל האצבעות שלנו מה שגורם ללכלוך ולאובדן של ניצוץ.

הדרך הכי פשוטה לנקות יהלומים היא להספיג אותם במסיר שומנים עדין – למשל מים עם כמה טיפות של סבון כלים – פעם או פעמיים בשבוע. לאחר מכן יש להשתמש במברשת שיניים רכה כדי לנקות בעדינות את הלכלוך.

אם היהלום מלוכלך מאוד והלכלוך אינו יורד, ניתן להשתמש במכשיר אולטרה-סוניק. המכשיר זה מסייע להיפטר מלכלוך על היהלום בקלות ובמהירות. כדי להשתמש במכשיר זה, יש להגיע ליהלומן או לחנות תכשיטים מומחית.

תכשיטי זהב

תכשיטי זהב, בין אם טבעות נישואין או כל תכשיט זהב אחר, הם תכשיטים עדינים מאוד, ויש להתייחס אליהם בהתאם. ניתן להשתמש במוצרים מיוחדים לניקוי זהב שאפשר למצוא בחנויות תכשיטים, אך אפשר גם להסתפק ברכיבים שיש לכולנו בבית.

כך, גם במקרה הזה תוכלו לערבב קצת סבון כלים עם מים חמימים, להוסיף כמה טיפות של אמוניה ולנקות בזהירות באמצעות מברשת שיניים חדשה ועדינה. לאחר מכן יש לספוג את התכשיט במים פושרים, ולתת לו להתייבש לבד.

טבעות נישואין שאנו עונדים בכל יום עלולים להשחיר. כדי להימנע מזה, חשוב להימנע משימוש בתכשירים שעשויים לעודד השחרה, כמו כלור (בעיקר בטמפרטורות חמות, כמו בג'קוזי), וכן מסבון שרכיביו לא ידועים (סבון כלים פשוט זה בסדר, אבל הימנעו מתחליב רחצה).

אבני חן

על מנת לנקות אבני אמבר וקורל ניתן להסתפק במטלית לחה ולאחר מכן לייבש עם מטלית יבשה. לעומת זאת, אחלמה, אקוומרין, סיטרין, אמרלד, וגרנט זקוקים גם לכמה טיפות של סבון ומברשת רכה, כמו בניקוי זהב או יהלומים.

פנינים דורשות טיפול מאוד עדין; ניתן לנגב באמצעות מטלית לחה ורכה, אך אין להספיג את הפנינים בתוך הנוזל, ויש לייבש היטב. את הפנינים כדי לענוד באופן תדיר, שכן השומן שעל גופנו מסייע להן לשמור על החיוניות שלהן.

כללים כלליים לתחזוק תכשיטים

הימנעו מלהרטיב את התכשיטים במים, בעיקר מים חמים. תמיד עדיף להסיר לפני מקלחת

הימנעו מלהתיז על התכשיטים בשמים וכן קרמים, שעלולים לפגוע בציפוי

הסירו את התכשיטים לפני שאתן נכנסות לבריכה/ים וכן לפני פעילות גופנית

כשאתן לא עונדות את התכשיט, יש להחזיק במקום יבש ובקופסה ייעודית, כדי למנוע שריטות והצטברות לחות

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com