נוטריון איטלקית - 0404
+
נוטריון איטלקית pixabay

נוטריון איטלקית

כיצד נוטריון איטלקית מתקשר עם הסדרת מעמד במשרד הפנים ועם עסקאות סחר בינלאומיות? במאמר זה נסביר את מהות מקצוע הנוטריון ואת הקשר בינו לבין פעולות משפטיות חשובות שהוא מבצע.

מהו נוטריון?

קודם שנסביר את חשיבות מקצוע הנוטריון מן הנדרש לתאר את מקצוע הנוטריון. מקצוע הנוטריון הוא מקצוע עתיק, אחד מהעתיקים בעולם. הוא מוכר עוד מתקופת האימפריה הרומאית. בישראל, מקצוע הנוטריון מוסדר בחוק הנוטריונים ובתקנות שהותקנו לפיו על ידי שר המשפטים.

הנוטריון הוא עורך דין עם ותק של עשר שנים או יותר, ללא הרשעות אתיות, אשר עבר השתלמות מיוחדת לנוטריונים והתקבל על ידי ועדה למינוי נוטריונים במשרד המשפטים. מקצוע הנוטריון דורש תכונות של אמינות, יושרה ודקדוק בפרטים מצד הנוטריון.

הוא גם דורש אורך רוח וסבלנות מרובה, במיוחד כאשר הנוטריון נדרש לבצע אימותי תרגום של מסמכים ארוכים. בין יתר הפעולות שמבצע הנוטריון ניתן לציין את אלו: אימות חתימות על תצהירים, אימות חתימות על מסמכים אחרים, אישור הסכם ממון לפני נישואין, אימות העתקי מסמכים ועוד.

עבודת נוטריון איטלקית

נוטריון איטלקית הוא קיצור לתיאור של נוטריון אשר יודע איטלקית ועורך אישורי נוטריון בשפה האיטלקית (מאיטלקית לשפות אחרות ולהיפך). שירותי נוטריון איטלקית הם נדרשים מאוד בהקשרים מרובים. לדוגמא, שירותי נוטריון איטלקית נדרשים לצורך הסדרת מעמדו של אזרח איטלקי בישראל.

הכיצד? אזרחים איטלקים רבים מבקשים להסדיר את מעמדם בישראל, כלומר לקבל אישור ממשרד הפנים לשהות בישראל באופן חוקי ולאורך זמן. לעתים, הם מבקשים להישאר בישראל על דרך קבע וזאת במסגרת הליכים לקבלת אזרחות ישראלית. נוטריון איטלקית נכנס לתמונה לצורך הסדר המעמד, ונסביר.

מבקש הסדרת המעמד צריך להגיש למשרד הפנים שלושה מסמכים קרדינלים לביצוע ההליך. המסמך הראשון הוא תעודת לידה, השני תעודת רווקות או נישואין, והמסמך השלישי הוא תעודת יושר. מסמכים אלה יש לתרגם מאיטלקית לעברית ולאמת על ידי נוטריון דובר איטלקית. לאחר קבלת אישורי הנוטריון על נכונות התרגום מוגשים מסמכים אלה למשרד הפנים להמשך הליך הסדרת המעמד.

דוגמה נוספת לעבודתו של נוטריון איטלקית היא אימות חתימה על הסכמים מסחריים בינ"ל באיטלקית. כאשר הנוטריון מאמת חתימות על הסכם מסחרי הוא למעשה נוטל חלק בחיי המסחר הבינ"ל ומאפשר את קיומם.

סיכום

נוטריון איטלקית מבצע עבודה חשובה מאוד בכל הקשור להסדרת מעמדם של אזרחים איטלקים בישראל וכן ביחס להסכמים מסחריים בינ"ל. כדי לאתר נוטריון מתאים לשירותי נוטריון בשפה האיטלקית יש לחפש בגוגל "נוטריון איטלקית".