אלוף אמיר אבולעפיה החל היום בתפקיד ראש אגף התכנון - 0404
אלוף אמיר אבולעפיה החל היום בתפקיד ראש אגף התכנון דובר צה"ל

אלוף אמיר אבולעפיה החל היום בתפקיד ראש אגף התכנון

היום (א'), מונה אלוף אמיר אבולעפיה לראש אגף התכנון. טקס ההחלפה נערך במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב, במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי, בני משפחה ומוזמנים נוספים.
 
אלוף אמיר אבולעפיה מחליף בתפקידו את אלוף עמיקם נורקין אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות וייכנס לתפקידו החדש כמפקד חיל האוויר בחודש אוגוסט.
 
ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "אגף התכנון הוא גוף תכנון מרכזי שמשפיע מאוד על צה"ל ומשפיע לא מעט גם על המדיניות הביטחונית של מדינת ישראל. נורקין, קיבלת את האחריות על האגף לפני שנתיים בתקופה מורכבת ואני חושב שאתה יכול היום להסתכל לאחור בגאווה גדולה, על מה שקודם בצה"ל, על-ידי האגף ועל ידך באופן אישי, ועל כך הערכתי הגדולה. אמיר מבחינתי היה הבחירה הטבעית לתפקיד, לאחר שראיתי אותו מצטיין בתפקיד ראש חטיבת התכנון ופועל במחשבה מעמיקה מאוד, בנחישות, תוך עמידה נוקשה על העקרונות ועל הדבר הנכון לעשותו. אני משוכנע שאת כל היכולות והכישורים שלך תביא להמשך קידום התוכניות, מתוך מחשבה ביקורתית, שיודעת לזהות שינויים, לעשות את ההתאמות הנדרשות, ולהביא גמישות וחדשנות".

ראש אגף התכנון היוצא, אלוף עמיקם נורקין: "בשנתיים האחרונות, אפילו ברגעים האחרונים, בקצב אירועים מסחרר, האגף מעורב ומוביל תהליכים מרכזיים בצה"ל, ביניהם תכנון של תכנית רב שנתית לצה"ל, אסטרטגיית פעולה בחזיתות השונות, גיבוש הרחבת העומק האסטרטגי וחיזוק מעמדנו בזירה הצבאית הבינלאומית. פקודיי, אנשי האגף, אתם עשיתם זאת. אתם פעלתם להתאמתו של צה"ל לאתגרים הצפויים לו, ליציבותה האסטרטגית של מדינת ישראל ולביטחון אזרחיה. בעוד רגע קל אעביר את הפיקוד לאמיר. יש לך את כל שנדרש – תבונה, ניסיון ואנשים מצוינים היושבים כאן באולם. אני בטוח שתדע לשלב כל אלו ולממש את חזון אגף התכנון בדרך הטובה ביותר. אני משוכנע שאת כל היכולות והכישורים שלך תביא להמשך קידום התוכניות, מתוך מחשבה ביקורתית, שיודעת לזהות שינויים, לעשות את ההתאמות הנדרשות, ולהביא גמישות וחדשנות".
 
ראש אגף התכנון הנכנס, אלוף אמיר אבולעפיה: "המזרח התיכון מוכיח לנו פעמים רבות שהמציאות עולה על כל דמיון ורשת הסכנות וההזדמנויות רחבה היא וסבוכה. עלינו לחקור ולהכיר את המערכות המורכבות שמולנו ותמיד לשמור קשר עין עם האינטרסים הלאומיים שלנו. אני מבקש במעמד זה להביע את הערכתי העצומה לנורקין, כהרגלך נכנסת לתפקיד ראש האגף בעוצמה אדירה, ממוקד מייד בנושאים אותם אתה רוצה לשנות ולקדם. הצבת את אג"ת במקום מרכזי ורלוונטי בצה"ל ומחוצה לו, בכל תהליך ונושא משמעותי. ידעת לשמור על טוהר מידות וניקיון, אישי וארגוני, לכל אורך תפקידך. אני רוצה להודות לך בשם האגף כולו על תרומתך העצומה ולאחל לך ולכולנו את הצלחתך כמפקד חיל האוויר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com