משרד הכלכלה ישקיע 500 מיליון ש''ח בפיתוח פארק צבאים בבית שאן - 0404
+
משרד הכלכלה ישקיע 500 מיליון ש"ח בפיתוח פארק צבאים בבית שאן דוברות עיריית בית שאן

משרד הכלכלה ישקיע 500 מיליון ש"ח בפיתוח פארק צבאים בבית שאן

פריצת דרך חשובה לפארק תעשיות צבאים המצוי בעיצומה של תנופת פיתוח מואצת: בפגישה שהתקיימה השבוע עם שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן סוכם על הרחבת פארק התעשיות צבאים בעוד 1000 דונם נוספים כדי לקלוט את עשרות היזמים והתעשיינים הממתינים לשיווק קרקעות להקמת מפעלים. בישיבה עם השר אלי כהן,  שנערכה כאמור השבוע, השתתפו ראש העיר רפאל בן שטרית, מנכ"ל פארק התעשייה עזרא שמיר, סגן ראש העיר אליעזר כהן-זדה וחבר מועצת העיר ומחזיק תיק התעשייה אפי כהן צמח. סוכם כי משרד הכלכלה ישקיע 500 מיליון ש"ח בתוך 10 השנים הקרובות בפארק צבאים.

כזכור, בתחילת השנה נערכה פגישה של ראש העיר עם גורמים מקצועיים במשרד הכלכלה שבה הוחלט להקים צוות שיבחן את האפשרויות לתכנון תב"ע בדרך המהירה להפשרת הקרקע בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל והסבת השטח המיועד להרחבה לצורכי תעשייה.

בן שטרית סיפר במהלך הישיבה כי שווקו בהצלחה כל השטחים המיועדים לתעשייה בפארק המשתרע על שטח של כ- 850 דונם . ראש העיר אמר כי מדובר בבשורה חשובה ביותר להתפתחותו העתידית של הפארק. "הכפלת שטחי אזור התעשייה מתחייבת בשל הביקושים הגדולים הן של יזמים חדשים והן בקשות מצד מפעלים קיימים להתרחב. לאחר ההתחייבות שקיבלנו נוכל להדביק את הביקושים האדירים להקמת מפעלים של יזמים ותעשיינים". בשורה נוספת שסיפק להם השר אלי כהן היא העברת תקציב מיוחד לפיתוח תשתיות באזור התעשייה הצפוני בעיר.

משרד הכלכלה אישר למעשה תקציב של 5 מיליון ש"ח לעבודות באזור התעשייה הישן של העיר שסובל ממחסור קיצוני במשאבים ותקציבים בשני העשורים האחרונים. ההשקעה תועבר לצרכי פיתוח, חידוש כבישים והרחבת הקיימים, שדרוג תשתיות מים, ביוב ניקוז, גינון ותאורה לאורך הכבישים. העבודות יתחילו בתחילת שנת 2018. ראש העיר הבהיר לגורמי משרד הכלכלה ששדרוג אזור התעשייה הצפוני הוא מחויב המציאות והוא שמח על כך שהמשרד נעתר לבקשתו בנושא.

לדבריו של בן שטרית, השר הבטיח ״שטיח אדום״ לתעשיינים ויזמים שיגיעו להקים מפעלים בעיר בית שאן ובפארק צבאים. בתום הישיבה המוצלחת סוכם על ביקור ממלכתי של השר בבית שאן בתוך זמן קצר.